
Minimální délka smlouvy pro učitele bude 12 měsíců
Neziskové organizace oznámkovaly české školství, dostalo za tři!
Přečtěte si: První rok za mnou
Takže první rok je za mnou. Myslím tím první rok v reálné praxi učitele, v mém případě na střední průmyslové škole. Asi by to mohl být zajímavý okamžik ke zhodnocení toho, jaká je příprava učitelů v prostředí pedagogické fakulty, jaké je reálné školské prostředí a jaké jsou mýty, které se (ať již z jakýchkoliv důvodů) ke školství váží. V tomto duchu je příspěvek primárně cílen na ty z vás, kteří se na profesi učitele teprve připravují.
Zjistěte přes prázdniny, CO UMÍ vaše dítě
Otázky Václava Moravce: Marcel Chládek, Anna Putnová a Jan Korda
Hlavní hosté poslední půlhodinky nedělního pořadu Otázky Václava Moravce byli Marcel Chládek, ministr školství a senátor, poslankyně Anna Putnová z TOP09, místopředsedkyně výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, a Jan Korda, prezident Asociace profese učitelství, ředitel ZŠ. Hlavními tématy diskuse byly rozpočet rezortu, platy učitelů, kvalita vzdělávání učitelů a prestiž profese.
Přečtěte si: Se vzděláním drasticky klesá nebezpečí nezaměstnanosti
Bořivoj Brdička: Koncepce školství v rychle se měnícím světě podle Britské Kolumbie
Jaroslava Simonová: Škola, poslední bašta
Každý podvědomě chce, aby „oni“ poslouchali stejná pravidla jako „já“. Bohužel jejich pravidla nejsou ta má a Marie Terezie ani Marcel Chládek nejsou tvůrci hlavních pravidel, která bych vybrala pro život svých dětí. Vlastně se jim nedivím. Těm, co se jim nelíbí domácí vzdělávání. Jsou to v zásadě lidé řádu. Přáli by si, aby se věci dělaly tak, jak se dělat mají. Podle pravidel. Podle zavedených pravidel se chodí do školy od šesti do patnácti let, tak jaképak copak. Šmitec. Tak to bylo, je a tak to bude.
Přečtěte si: Škola jako nesmyslný ultramaraton
MŠMT: Předávání výstupů projektů a oprávnění k užití autorských práv
Doufejme v nejlepší, připravme se na nejhorší
Přečtěte si: Revoluce v psaní, která se nekoná
Rozpočet pro školství se navýší minimálně o 3,8 miliardy
Video: Kulatý stůl SKAV a EDUin: Kam povede náš vzdělávací systém Strategie 2020?
Jsou tři priority Strategie 2020 vybrané správně? Dává Strategie návod, jak skutečně podporovat učitele a ředitele v lepším výkonu profese? Co tam případně chybí? Reaguje strategie adekvátně na současné změny ve společnosti? Jaké konkrétní změny a kroky by mohly z tohoto dokumentu v příštích pěti letech vyplynout?
Přečtěte si: Pokud chceme mít na školách povinnou matematiku, musíme ji umět učit, říká Ondřej Šteffl
Ondřej Šteffl: Když jsou testy zaškrtávací, učí se žáci zaškrtávat, není divu.
Re: Ministerstvo školství zpříjemnilo školám konec školního roku a začátek prázdnin...
Od ZŠ Dolní Kounice jsme dostali tento komentář k článku EU peníze školám: Ministerstvo školství zpříjemnilo školám konec školního roku a začátek prázdnin. Jen tak dál!, který jsme zařadili samostatně jako ukázku možného řešení.
Prázdniny na České škole
Redakce České školy si jako většina učitelů a pedagogických časopisů v následujících dvou prázdninových měsících dopřeje po školním roce plném diskusí o budoucnosti vzdělávání u nás trochu odpočinku.
Nových článku budeme zveřejňovat jako o minulých prázdninách zhruba polovinu oproti běžnému provozu, zároveň chceme kromě nezbytné údržby našich systémů dokončit i nový vzhled České školy a spustit nové funkce našeho i partnerských webu. Uvítáme proto i vaše podněty a uvítáme i nové autory. V novém školním roce se zaměříme více na výukové aplikace a podporu škol při zavádění nových technologií. A určitě budeme sledovat vývoj na ministerstvu školství a osud Strategie 2020 a Strategie digitálního vzdělávání...
DĚKUJEME ZA VÁŠ CELOROČNÍ ČTENÁŘSKÝ ZÁJEM A PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ, KLIDNÉ A PŘEDEVŠÍM OSVĚŽUJÍCÍ PRÁZDNINY!
EU peníze školám: Ministerstvo školství zpříjemnilo školám konec školního roku a začátek prázdnin. Jen tak dál!
Pomoc v krizi z vysvědčení
Přečtěte si: Čeští kantoři si málo věří
Přečtěte si: Strážníci po městě sbírají namol opilé děti
Otázky z testu znají před zkouškou téměř tři čtvrtiny vysokoškoláků
Z průzkumu společnosti Studenta Media vyplynulo, že 72 % studujících mělo někdy k dispozici otázky z testu na vysoké škole ještě před konáním samotné zkoušky. Více než polovina (55 %) studentů zároveň přiznává, že jim znalost těchto otázek výrazně pomohla k tomu, aby u zkoušky uspěli. 42 % studentů si myslí, že by zkoušku i bez znalosti otázek zvládli. Více než pětina (22 %) studentů se netají tím, že je ochotna za získání otázek zaplatit.
Přečtěte si: Myšlení dnešní děti bolí a rodiče jsou až agresivní, říkají učitelé
Přečtěte si: Chod školy stojí obec dost peněz
Prvních 100
Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventu, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Muže to být jejich druhá šance na život nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich nemeli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.
Česká školní inspekce představila výsledky TALIS 2013
Zákon o dětské skupině jeden problém řeší a druhý vyvolává
Josef Soukal: Re: Za národ nevzdělanější
Z komentářů k článku Tomáše Feřteka Za národ nevzdělanější jsme vybrali jeden, který je hodný pozornosti.
Přečtěte si: Povinná maturita z matematiky je diskriminační
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) chce zavést povinnou maturitu z matematiky. Fakt, že letos si matematiku jako druhý maturitní předmět vybralo jen 36 procent studentů a 24,1 % z nich u maturity propadlo, pana ministra školství sice nepříjemně překvapil, ale od zavedení povinné matematiky ho zřejmě neodradí. Povinná maturita z matematiky by mohla být zavedena v roce 2020.
Potrhaná křídla
Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?
Bořivoj Brdička: Ideální model pro hodnocení výukových výsledků
Přečtěte si: "Maturita pro každého" je nebezpečný nesmysl
Zjištění: Vysoké školy nezohledňují výsledky státních maturit a studenti se nehlásí tam, kam by chtěli
Přijímací zkoušky pro akademický rok 2014/2015 jsou téměř u konce. Statistiky ukazují, že zájem o studium na VŠ stále roste, i když uchazeči si téměř v polovině případů nezvolí pro studium ten obor, kterému by se chtěli opravdu věnovat. Kritéria pro přijetí se na jednotlivých fakultách liší, výsledky státních maturit z nich však využívá jen mizivé procento.
Přečtěte si: Přetahování o žáky mnohdy překračuje hranice slušného chování
Žáci základních a středních škol ocení odpůrce komunismu a vzpomenou na jeho oběti
Děti se mohou nyní učit psát i na tabletu iPad!
Objevte New York
New York je v tomto stejný jako další velká města: Chcete-li z něj vytěžit maximum, použijte k tomu své nohy. Auto pro vás bude na Manhattanu spíš překážkou než pomocníkem, protože doprava je tu stále hustá a místo k zaparkování u silnice budete jen těžko hledat. Když už do města vjedete, zaparkujte auto u svého hotelu nebo na veřejném parkovišti (20–50 $ denně nebo víc) a využijte městské taxíky, metro a autobusy – jsou to nejpohodlnější způsoby, jak se po městě pohybovat.
Radek Fiala: Jak se připravit na zavádění tabletů do výuky
Přečtěte si: Startup Weekend EDU pro středoškoláky v New Yorku
Nikola Křístek: Dej sem dítě!
Ladislav Žák: Škola základ života…?!? Ne, život je základem školy…
Jan Hušek: Digitální portfolio v Mahaře
Mezinárodní soutěž škol The SCHOOL DANCE 2014 zná vítěze. Uspěli také Češi
4. ročník komiksové soutěže pro školy Bohouš a Dáša mění svět

Video: Nový přístup k výuce matematiky - Hejného metoda se zkouší i na Biskupském gymnáziu ve Žďáře
22.-28. 6.: Proti ztrátě paměti 2014: Komunismus bolí dodnes
Titul Světová škola získalo letos 15 škol

Přečtěte si: Maturity nezvládlo téměř 19 procent studentů, nejvíce od roku 2011
Přečtěte si: Premiér: Výsledek maturit je alarmující. Ale roli plní dobře
Ministr Chládek komentoval výsledky státní maturity
Video: Feřtek: Pokud nepřijde změna, maturity dopadnou ještě hůř
Přečtěte si: Využití digitálních her ve výuce v amerických školách
Jitka Rambousková: Jak dělali animované prezentace
Vladimír Hamral: České školství je brutální pohrobek předchozího socialismu
Já se Štefflem mohu souhlasit, aniž bych ho slyšel mluvit. Stačí i jen ten titulek. 'České školy jsou zabiják zvídavosti.' Na jednu stranu v zásadě detailní zorganizování školní výchovy je hodno závisti řady zemí, kterým právě tato organizovanost chybí; na stranu druhou právě tyto země si neuvědomují, že české školství je brutální pohrobek předchozího socialismu, takže v českých školách vůbec nejde o pružnost myšlení opírajícího se o rozšiřované povědomí o celospolečenských poznatcích, ale jde primárně o společenskou výchovu. O tvorbu systémové poslušnosti. Takže v českém školství nevítězí chytré děti. V českém školství vítězí poslušné a servilní děti, což je prostě ohromný rozdíl.
Jiří Tůma: Sebekontrolní zařízení
Sebehodnocením lépe porozumíte své organizaci
Lektorky Adry i v tomto školním roce přednášely školákům i budoucím pedagogům
Témata, jako je dětská práce, třídění odpadů, chudoba nebo fair trade, zařazují do svých vzdělávacích aktivit všechny školy. Vždyť jsou také stále víc aktuální. Jak udělat takovou výuku pro žáky atraktivní a inspirovat je, aby o světových souvislostech skutečně přemýšleli, to na svých lekcích učí budoucí pedagogy lektorky Klára Vacková a Šárka Hauznerová.
Přečtěte si: Udělal by to každý, kdo má srdce, říká učitelka
Jak na internet: Slevové servery
Marie Homerová: Nový projekt Rady Evropy pro výuku historie na evropských školách
Přečtěte si: Uplatnění a výdělky absolventů postsekundárního vzdělávání podle oborů studia a kvalifikace na Novém Zélandu
ČŠI: Informace o školních úrazech
Objevujte Itálii
S průvodcem National Geographic vám v Itálii nic neunikne!
Žádná jiná země nemůže nabídnout tak dokonalou kombinaci umění, kultury, jídla, módy, vína, opery, lidí a krajiny, ani tak temperamentní směsici starého a nového, svůdného a nádherného, jako Itálie. Proto jen málo zemí nabízí podobnou pestrost úžasných možností dovolené, díky čemuž se dobré naplánování stává zásadní součástí vaší cesty.
DISKUSE
Témata článků
Knihkupectví
Nejčtenější články
Články dle data
Učitelské listy
Nabídka práce
Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ
Tento server dodržuje právní předpisy
ISSN 1213-6018


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.