Přečtěte si: Pokud chceme mít na školách povinnou matematiku, musíme ji umět učit, říká Ondřej Šteffl

pátek 27. června 2014 ·

„Známkování v českých školách vůbec nevypovídá o tom, co dítě umí, nebo neumí,“ říká Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio, která se zaměřuje na moderní formu vzdělávání. Důležitější podle něj je, zda děti chodí do školy rády nebo co je tam potkalo nového. „Každé čtvrté dítě se ve škole bojí zeptat, když něčemu nerozumí,“ říká. A jeho slova potvrzují doposud nejhorší výsledky státních maturit. Proč tomu tak je? To nastínil v rozhovoru s Helenou Šulcovu v Radiožurnálu.


Z článku Heleny Šulcové a Prokopa Havla v Rozhlas.cz vybíráme:

„Nedokážeme vzbudit zájem dětí o učení, sledují něco jiného, než čeho se jim ve škole dostává,“ vysvětluje Ondřej Šteffl s tím, že zná případy, kdy rodiče posílají děti do školy na dva dny.

„Čím dál víc roste zájem po týmové spolupráci nebo týmových vztazích, to však škola obecně nepodporuje. Odtrhla se od reálného života,“ vysvětluje.


Přepis celého rozhovoru

Audionahrávka rozhovoru

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
27. června 2014 v 13:07  

'Pokud chceme mít ve státě povinné daně, musíme je umět vybírat, říká Nico Pytlik.'
'Nedokážeme vzbudit zájem občanů o placení daní, utrácejí za něco jiného, než za co stát potřebuje.'

Myslíte, že když budu vytrvale kritizovat náš daňový systém a trefovat se do finančních úřadů, budu vnímán a médii vyhledáván coby expert na daně?
Rád bych si totiž připravil pozici pro prodej té svojí sprítšítové aplikace pro vyplňování daňového formuláře, víte?

Eva Adamová řekl(a)...
27. června 2014 v 13:27  

"Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio, která se zaměřuje na moderní formu vzdělávání."

Společnost SCIO nemá s moderními formami vzdělávání pranic společného, protože se věnuje testování. To jen pan Šteffl je "odborník", který do všeho kafrá. A pokud to svoje zaškrtávání a přípravu na zaškrtávání za moderní formu vzdělávání považuje, tak proč Šteffl v předchozím příspěvku totéž zaškrtávání kritizuje u státních maturit?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
27. června 2014 v 14:24  

Začíná být přešteflováno...

Ondřej Šteffl řekl(a)...
27. června 2014 v 19:19  

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
Začíná být přešteflováno...

Jo, jo, zcela výjimečně s Vámi souhlasím :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.