Objevte New York

úterý 24. června 2014 ·

S National Geographic přímo do víru nejrušnějšího města v USA

New York je v tomto stejný jako další velká města: Chcete-li z něj vytěžit maximum, použijte k tomu své nohy. Auto pro vás bude na Manhattanu spíš překážkou než pomocníkem, protože doprava je tu stále hustá a místo k zaparkování u silnice budete jen těžko hledat. Když už do města vjedete, zaparkujte auto u svého hotelu nebo na veřejném parkovišti (20–50 $ denně nebo víc) a využijte městské taxíky, metro a autobusy – jsou to nejpohodlnější způsoby, jak se po městě pohybovat.


Autobusové prohlídky města

Přestože je to město, které stojí za to objevovat pěšky, i prohlídka ze sedadla autobusu je možností pro ty, koho už bolí nohy, anebo jen chtějí mít dobrý přehled. Nejčastěji narazíte na společnost Gray Line New York Sightseeing (tel. 800/669 –0051 nebo 212/445–0848, www. graylinenewyork. com), která provozuje červené dvoupatrové autobusy, a to jak na kompletních výletech s průvodcem, tak i různé okruhy kolem města, ke kterým můžete přistupovat a zase odcházet. Osmačtyřicetihodinová jízdenka, která zahrnuje všechny okruhy, stojí 49 $. Jízdenky se dají koupit online nebo na různých místech ve městě, včetně Times Square Visitor Center (Broadway mezi 46th a 47th St.) a Grey  line/NYC&Co. Visitors Center (810 7th Ave. na 53rd St.).

Chytání taxi
Chcete-li zamávat na jeden z 11 787 licencovaných žlutých taxíků v New Yorku, zaujměte místo na kraji jakékoli rušnější avenue nebo ulice a začněte očima pátrat po střešní světelné ceduli s osvětleným číslem. Je-li zhasnuté, taxi je obsazeno. Když svítí nápis „off duty“, taxikář jede domů. K chycení taxíku stačí obvykle zvednutá paže, ale může se stát, že budete soupeřit s jinými lidmi. Jestliže někdo zvedl ruku dříve než vy a přijíždí k němu taxi, nepokoušejte se mu ho „ukrást“;  nepsané pravidlo zní „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Až nastoupíte, pravděpodobně zjistíte, že odbornost taxikáře co do postranních uliček a provozu ve městě je zřejmě daleko lepší než jeho angličtina. Mimochodem, ty otravné televize před zadními sedadly mají vypínač.

Počasí v NYC
Je téměř nemožné navštívit New York City, aniž byste museli trávit čas chůzí a prohlídkou  zajímavostí pod širým nebem, takže se po celý rok oblékejte v několika vrstvách. Teploty od prosince do února sahají v průměru od – 5°C do 5°C. Od března do května můžete očekávat jarní spršky, ale s teplotami od 9 do 20°C. Od června do září je teplotní průměr 14–28°C, červenec a srpen jsou nejteplejší a nejvlhčí měsíce v roce: bouřky mohou propukat každé odpoledne. V říjnu a listopadu se město ochladí na 3–17°C.

Při poznávání New Yorku se vám bude hodit praktický pomocník - Velký průvodce National Geographic New York.

Doporučená cena 499 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz.

Ukázky stran: 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.