Re: Ministerstvo školství zpříjemnilo školám konec školního roku a začátek prázdnin...

pátek 27. června 2014 ·

Od ZŠ Dolní Kounice jsme dostali tento komentář k článku EU peníze školám: Ministerstvo školství zpříjemnilo školám konec školního roku a začátek prázdnin. Jen tak dál!, který jsme zařadili samostatně jako ukázku možného řešení.


My jsme to vyřešili takto - zaslali jsme na MŠMT vytvořené materiály tak, jak je máme v našem úložišti a doplnili jsme tímto textem:

Dobrý den,

obdrželi jsme žádost o zaslání veškerých schválených výukových materiálů vytvořených v projektu „EU-peníze školám“. Žádost se opírá o část II, odst. 10 a 15 Rozhodnutí o poskytnutí dotace. Ustanovení odst. 10 je pro tento účel zbytečné, protože žádáte o zaslání materiálů, nikoli o doplňující informace. V souladu s čl. 15 jsme s MŠMT uzavřeli licenční smlouvu k autorským dílům specifikovaných v čl. I odst. 1. smlouvy. Proto vám zašleme tyto sady tak, jak jsou specifikovány ve smlouvě. Projekt máme již rok ukončen, vše v souladu s příručkou verze č. 1. Proto zasílané materiály nebudeme upravovat dle vašich požadavků.

S pozdravem
Mgr. Oldřich Brabec, zást. řed.

8 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
27. června 2014 v 13:11  

Jenom, aby se teprve teď neprovalila lesk a bída některých škol, které materiály kopírovaly od jiných. MŠMT při kontrolách některé takovéto školy odhalilo, ale asi to byla jen špička ledovce ...

Janek Wagner řekl(a)...
27. června 2014 v 13:27  

Kopírování snad zakázáno vysloveně nebylo ;-)

Nicka Pytlik řekl(a)...
27. června 2014 v 13:30  

výukové materiály musí být zaslány v původním formátu (Word, Excel, PowerPoint, Smart Notebook, ActivInspire, aj.);

...lesk a bída některých škol, které materiály kopírovaly od jiných.


No jo, vlastně, orginály dokumentů!
Žeby na ministerstvu věděli, kterak z kódu vyšťárat a analyzovat genezi tvorby materiálu? Kdo, kdy, jak vytvářel, aktualizoval... aja jaja jaj, těžké časy nastanou.

Ostatně, nijak jsem se v této taškařici neangažoval, neangažuji a angažovat nebudu, ale přesto:
Musely být ony DUMy odučeny na v rámci projektu pořízeném vybavení?

Eva Adamová řekl(a)...
27. června 2014 v 16:16  

"Kopírování snad zakázáno vysloveně nebylo ;-)"

Děláte si srandu, že? Když jsem onehdá hledala na netu pracovní list na procvičení úhlů v 6. ročníku, našla jsem DUMů z EU PES desítky, jenže všechny byly prakticky stejné a všechny byly zkopčené z pracovního sešitu od Frýzka. A citace? Kde nic, tu nic. A to ještě mnohé školy DUMy na net neumisťovaly.

Unknown řekl(a)...
28. června 2014 v 1:01  

Tady vážená paní Evo není hlavním problémem nějaké kopírování DUM. Tady jde evidentně o naprosto nesmyslnou činnost. Do projektu jsme šli hned po vyhlášení a patřili jsme mezi první školy od září 2010. 5 monitorovacích zpráv jsme měli v pořádku, včetně zpracovaných DUM v PDF. Přesně jak byl požadavek dle příručky. A najednou zase někdo mění podmínky. Buď je to sabotáž nebo někomu na MŠMT hráblo. Je to zbytečná práce a naprosto na nic.

Kamínek řekl(a)...
28. června 2014 v 8:15  

Mě osobně naštval především požadavek po originálních dokumentech v původních formátech. Podle příručky pro příjemce byl všude specifikován pouze požadavek na formáty pdf. Také jsme to tak po našich vyučujících chtěli, navíc jsme veškeré DUMy pro žáky publikovali pro potřebu domácí přípravy v našem e-learningovém systému Moodle. A tam jsme umisťovali DUMy v pdf nebo ve formě flashových animací (místo pptx). A původní originály jsou již často přepracované ... A k moodlovským DUMům zase musíme nastavit přístupy ... Prostě tradiční rána pod pás. Navíc proč těsně před prázdninami... Když se o tomto požadavku vědělo, proč se školám nedalo vědět dřív, aby na to bylo dostatek času ... KLASIKA - opět rána pod pás a změna pravidel za pochodu ...

Eva Adamová řekl(a)...
28. června 2014 v 13:15  

Jistěže je to rána pod pás, ale chcte vědět, jak to dopadne? Tady si budou všichni stěžovat, ale pak stáhnou ocas mezi nohy a všechny pokyny MŠMT splní.

Unknown řekl(a)...
28. června 2014 v 18:16  

28. června 2014 13:15

V tom máte pravdu. Podstata je dle mého jiná. Po projektu EU OPVK zbylo dozajista ještě mnoho peněz. Stačí mrknout do přílohy a najdete tam desítky jmen a nebudou to učitelské platy. Tito úředníci musí přece taky dokladovat svou činnost. Místo přesunutí peněz k žákovi jsou tady tyto úřednické žáby na prameni. Přece nebude nikdo povídat, že tuto činnost "sponzoruje" MŠMT z peněz daňových pokladníků ( úmyslně opomíjím oněch 15%, které šly do projektu ze strany státu). Při "spořivosti" pana ministra tomu prostě nevěřím.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.