Děti se mohou nyní učit psát i na tabletu iPad!

úterý 24. června 2014 ·

Nová aplikace pro výuku psaní oblíbeným písmem Comenia Script je nyní k dispozici i pro tablety iPad. Aplikace byla dosud dostupná jen pro tablety Samsung a pro interaktivní tabule.

Radana Lencová, autorka písma Comenia Script, ve spolupráci s Jakubem Wagnerem, vývojářem společnosti J4W s.r.o., připravili nový výukový program psaní pro rozšířenou platformu Apple (iPad a iPhone) s názvem "Comenia Script - psaní s motýlem".

Aplikace vychází z úspěšného programu pro školní interaktivní tabule z roku 2012, který obsahuje šest různých aktivit pro výuku psaní. Další verze aplikace je k dispozici od prosince 2012 i pro tablety a dotykové mobilní telefony společnosti Samsung.

Pro chytrá zařízení společnosti Apple autoři připravují celou sérii cenově dostupných aplikací. Jako první z připravované série je nyní ke stažení "Psaní s motýlem", vylepšené o nové animované, interaktivní, zvukové a grafické prvky podporující snadné zapamatování písmen.

“Tvorba písma Comenia Script je pro mne hledáním nových cest pro výuku psaní,” říká Radana Lencová. “Verze pro tablety iPad bude jistě zajímavou možností pro jeho podporu”, dodává.

“S Radanou spolupracujeme již čtyři roky a opět se těšíme se reakci dětí, rodičů i učitelů na novou verzi aplikace,” říká Jakub Wagner.

Plně česká aplikace "Comenia Script - psaní s motýlem" je bezplatně dostupná ke stažení v AppStore a nabízí k vyzkoušení čtrnáct znaků abecedy. Všech 97 znaků včetně sady obrázků Comenia Pictures je možné zakoupit za necelých 50 Kč (1,79 eur).

Použité psací písmo Comenia Script bylo ověřeno Ministerstvem školství ČR v projektu dvouletého pokusného ověřování v letech 2010-2012 a schváleno jako alternativní pro použití v českých základních školách. Národní ústav dalšího vzdělávání již proškolil přes 1400 učitelů a učitelek pro použití nového psacího písma v jejich školách

Odkazy:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.