Přečtěte si: Startup Weekend EDU pro středoškoláky v New Yorku

pondělí 23. června 2014 ·

Nezisková společnost Startup Weekend organizuje na různých místech po celém světě akce, které probíhají 54 hodin od pátečního večera do neděle a jsou určené pro designéry, vývojáře, obchodníky a nadšence pro startupy – začínající podniky s novými nápady. Startup Weekend EDU je věnován startupům a aktivitám v oblasti vzdělávání a jedno ze setkání bylo uspořádáno speciálně pro středoškoláky v New Yorku.

Více než 40 účastníkům bylo poskytnuto následující: jasný a přesný návod a očekávání, 54 hodin na vymyšlení nápadu a dovedení do výsledné podoby, zahřívací kolo pro povzbuzení představivosti, přístup k odborníkům a mentorům, neustálá přítomnost kouče, tři jídla denně, kancelářské prostory a technologické zdroje.

Žáci pracovali se zanícením, někteří bez přestávky i 12 hodin, využívali možnosti konzultací s odborníky a mentory, skupiny spolupracovaly a pomáhaly si navzájem, žáci jedli při práci, udělali mnoho chyb a zkoušeli znovu a znovu. Model startupu se ukázal jako silně motivační pro práci žáků: měli možnost pracovat bez přerušení, měli k dispozici potřebné zdroje, byla na ně kladena vysoká očekávání, neměli předem určený produkt, ale mohli svobodně dojít k určitému cíli.

Právě nejistota o podobě konečného výsledku s sebou přináší silné motivační účinky, otevírá možnosti různých postupů, ukazuje, že pokusy a omyly jsou dobrou cestou k dosažení cíle. Jakkoli veškerá školní výuka nemůže být organizována jako startup, přístup a metody startupů mohou být využity i pro lepší vzdělávání.

Zdroj: TES

Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.