Přečtěte si: Strážníci po městě sbírají namol opilé děti

čtvrtek 26. června 2014 ·

Blíží se konec roku a za poslední týden mají strážníci několik případů, kdy museli řešit i namol opilé žáky základních škol.

Z článku Jiřího Sejkory v Pardubický.Deník.cz vybíráme:

Poslední případ byl přímo v tomto směru ukázkový. „Operační důstojník na tísňové lince 156 přijal stížnost na skupinku mladistvých, kteří vyhazují věci z balkonu bytového domu na Dubině. Dále měly děti pokřikovat na procházející občany. Strážníci na místě zajistili dva chlapce a slečnu. Všichni byli značně pod vlivem alkoholu, což potvrdila provedená dechová zkouška," uvedla tisková mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
26. června 2014 v 10:29  

Normálka. Klukovina a holkovina, ne?
Že by rodiče měli uhradit podstatnou část nákladů se záchranou a zaopatřením jejich dětí související, se neřeší.
Tak to si svoje případná moralizují pozastavení se vetkněme za klobouk, laskavěě.

Unknown řekl(a)...
26. června 2014 v 16:03  

Je to taková móda, která se objevila zhruba před 20 lety. Absolventi ZŠ se v závěrečném týdnu opijí do němoty na utajeném místě. Tady jde o život, pač to obvykle přeženou. To samé se týká maturantů, ti už by snad měli mít více rozumu a mají na pití alkoholu patřičný věk.

poste.restante řekl(a)...
26. června 2014 v 18:12  

Jak se mohou neplnoleté děti dostat k alkoholu, když jim ho nikdo přece nesmí prodat a rodiče, kteří své děti milují a znají nejlépe, dohlížejí na jejich zdravý vývoj?

Anebo že by česká společnost byla více tolerantnější k požívání alkoholu mladistvými?
Více, nežli je zdrávo?

krtek řekl(a)...
27. června 2014 v 4:50  

Jest to iniciační obřad přechodu od jinošství k mužství. Každá doba má své rituály a svá tajemství.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.