Mezinárodní soutěž škol The SCHOOL DANCE 2014 zná vítěze. Uspěli také Češi

pondělí 23. června 2014 ·

The SCHOOL DANCE - taneční soutěž pro školy ze Slovenska, České republiky a Polska zaměřená nejen na tanec, ale i na využití informačních technologií ve školách, vyvrcholila ve středu 18. června ve Slovenském národním divadle v Bratislavě velkým finále. Vítězem třetího ročníku se na základě hodnocení odborné poroty stali tanečníci z banskobystrické konzervatoře L. J. Bella. V taneční části finále Českou republiku reprezentovala skupina Endorlino ze 4. Základní školy Kolín. Nejlepší digitální materiál ve formátu GLOG zpracovala 1st International School z Ostravy.


Ostravská 1st International School zabodovala v kategorii nejlepšího interaktivního materiálu, který musela vypracovat každá škola zapojená do soutěže. Interaktivní materiály se věnovaly prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Materiály školy mohly vypracovat prostřednictvím nástroje TUUL či GLOGSTER (pro název výsledného interaktivního plakátu se užívá název GLOG). Vítězný GLOG ostravské školy naleznete zde. Nejlepším českým zástupcem v taneční soutěži byla 4. Základní škola Kolín. „Účast na bratislavském finále byla skvělým zážitkem. Byli jsme spokojeni s milým přístupem všech organizátorů i s krásným prostředím v celém divadle. Pomalu se připravujeme na další sezónu a příštího ročníku The SCHOOL DANCE se plánujeme opět zúčastnit,“ říká Martina Arltová, trenérka skupiny Endorlino, která na taneční scéně působí již pět let.

Třetí ročník soutěže měl poprvé i mezinárodní rozměr, protože se kromě slovenských mohly zapojit i školy z ČR a Polska. „Účast zahraničních škol soutěži prospěla a oživila ji. Svědčí o tom rekordní počet 394 zapojených škol, 427 přihlášených soutěžních tanečních videí a více než milion návštěvníků webové stránky soutěže," uvedl Ján Machaj, ředitel neziskové organizace EDULAB, která soutěž organizuje spolu s taneční akademií DANSOVIA Petra Modrovského. Partnerem soutěže byla také česká společnost EDULOGY, která provozuje vzdělávací portál eKabinet.cz.

Soutěže se mohly zúčastnit mateřské, základní a střední školy, z nichž každá mohla nahrát a do soutěže přihlásit maximálně tři taneční videa v délce tří minut. Záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini, zastoupení Evropské komise na Slovensku a Slovenský lidový umělecký kolektiv SĽUK. Partnerem soutěže bylo Slovenské národní divadlo.

Více na www.schooldance.cz

Více o portálu eKabinet.cz

eKabinet.cz je vzdělávací portál, který obsahuje více než 40 000 profesionálně vytvořených digitálních vzdělávacích materiálů pro mateřské, základní a střední školy. Jsou na něm k dispozici materiály z matematiky, fyziky, chemie, biologie, přírodopisu, přírodovědy, anglického jazyka a předškolního vzdělávání. Tvoří je multimediálně zpracovaný obsah ve formě videí, animací, simulací, 3D modelů, fotografií, obrázků, interaktivních cvičení a doplňkové materiály. Vzdělávací materiály jsou k dispozici online rozdělené podle předmětů a úrovní. Na jejich přípravě pro školy se podílí tým expertů z řad pedagogických a akademických pracovníků. Portál eKabinet.cz má přehlednou navigaci a vyhledávání materiálů podle klíčových slov a kategorií.

Provozovatelem portálu je česká společnost EDULOGY, která působí v oblasti elektronického vzdělávání. Věnuje se tvorbě digitálního vzdělávacího obsahu a e-learningovým technologiím pro mateřské, základní a střední školy, instituce, společnosti a širokou veřejnost. Produkty a technologie společnosti jsou zaměřené na podporu celoživotního vzdělávacího procesu. EDULOGY dlouhodobě spolupracuje s renomovanými tuzemskými a mezinárodními partnery, což jí umožňuje neustálé zkvalitňování svých produktů a poskytovaných služeb. EDULOGY se společně s Kontem BARIÉRY podílí na realizaci Programu podpory digitalizace škol, jehož hlavním cílem je digitalizace škol a jejich dlouhodobá podpora ze strany soukromého sektoru a neziskových organizací. V současné době jsou do něj zapojeny tisíce pedagogů z mateřských, základních a středních škol z celé České republiky.

O EDULAB:

EDULAB je nezisková organizace, jejímž cílem je přispět k hledání podoby školy v digitálním věku. Digitální technologie způsobují v našem světě revoluci a školství se na ní musí aktivně podílet, ne jen pasivně reflektovat. Naším cílem je umožnit spolupráci soukromého sektoru a škol, podílet se na tvorbě kvalitního digitálního učiva a vytvořit ve školách prostředí pro digitální vzdělávání. Chceme tím vytvořit platformu, v rámci které budou školy, soukromé společnosti a inovativní jednotlivci aktivně tvořit podobu budoucnosti našich škol. Další informace naleznete na: www.edulab.sk

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.