U maturit nebudou slohové práce, některé testy se prodlouží, oznámil změny ministr školství Plaga

čtvrtek 28. ledna 2021 ·

Ministerstvo školství oznamuje, jakou podobu budou mít letos maturitní zkoušky. „Maturity budí vášně i v době necovidové,“ řekl Plaga na úvod tiskové konference k představování změn pro maturity v letošním roce. „Jsou zrušeny slohové práce. To znamená slohové práce z českého jazyka a cizího jazyka nebudou realizovány v tom jarním termínu,“ řekl k úpravám Plaga. Informuje iDNES. Celý text a záznam tiskové konference naleznete zde

3 komentářů:

MM řekl(a)...
28. ledna 2021 v 19:13  

Cituji z iDnes:
"K maturitě i závěrečným zkouškám bude připuštěn každý, kdo prospěl v prvním pololetí."
Hodnocení za 1. pololetí bylo na většině škol velmi benevolentní, do značné míry i formální. Vypadá to, že jakoukoliv motivaci studentů v pololetí druhém můžeme odpískat, přinejmenším v 'nematuritních' předmětech (a v maturitních jen u studentů, kteří se jimi budou zabývat z vlastní vůle).
Jestliže bude předpis skutečně odpovídat tomu, co praví média, tak to všem také znamená, že každý, komu se nepodaří řádně uzavřít první pololetí (nejpozději do konce března), k maturitě nepůjde. Například studenti dlouhodobě nemocní, kteří by jinak měli na uzavření ročníku a puštění k maturitě ještě celé druhé pololetí budou mít nečekaný problém. Buďto je to špatná interpretace v médiích, nebo je to (opět) nedomyšlené.

Fish řekl(a)...
28. ledna 2021 v 20:13  

To Unknown: U nás řešíme, jak legálně jim umožnit se té pětky případně zbavit. Protože v současné chvíli to legislativně nelze.
Vůbec je tam dost otazníků v souvislosti s platnými předpisy.

BP řekl(a)...
29. ledna 2021 v 10:09  

Podle celého materiálu na stránkách MŠMT žáci s pětkou v pololetí musí vykonat do konce března opravnou komisionální zkoušku, aby byli připuštěni k maturitě.

Maturanti se mají učit již jen maturitní předměty, nemáme je zatěžovat jinými nematuritními předměty.

Chápu tedy správně, že si místo OBN můžu učit ještě dalěí hodinu češtiny?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.