bEDUin: Většina učitelů je se svým výkonem ve škole spokojena

pondělí 30. června 2014 ·

Podívejte se, co přináší aktuální týdenní přehled bEDUin.

Co přinesl týden 23.- 29.6. 2014

Témata týdne: Jak by jedničkář změnil školství, o čem svědčí vysvědčení, občankáři bojují za svůj předmět, co ukazuje spor o domácí vzdělávání, komu dovolit maturitu, problém zákona o dětské skupině, Hejný v praxi, prázdniny škodí vzdělávání, co zjistilo šetření TALIS o učitelích, Chládek tělocvikářem, nominujte zástupce ředitelů, tance kolem Comenia Scriptu, čím stát podporuje romské školáky, Co umím – portfolio pro vaše děti, VŠE na iTunes, jak děti (ne)čtou, rektor UK o Chládkovi, Varianty vydaly další časopis o inkluzi, kyberšikana stále na vzestupu.

Výrok týdne:
„Hlavní smysl vysvědčení tak vlastně není hodnocení, ale trénink. Je to příprava na život, který je ze své podstaty nespravedlivý, na život ve společnosti, která nedokáže nahlédnout hlubiny jednotlivé duše. Takhle to bude pořád, Einstein ukecal lékaře, aby z něj udělali „neurastenicky vyčerpaného“ studenta. Odešel z výtečného gymnázia, kde nebyl s to vydržet. Ale nejde jen o geniální kusy. Mnoha lidem prostě škola a její omezení, její úzce vymezené nároky nesedí. Takže vysvědčení část dětí – těch vnímavějších – učí, že spravedlnosti a institucionálního pochopení ve společnosti najdou pomálu, že ho nemají očekávat.“ Martin Fendrych komentáři Vysvědčení je jen zkratka. Jako tweet nebo esemeska.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)
Inspirace z (a do) praxe
  • Zjistěte přes prázdniny, CO UMÍ vaše dítě. EDUin přichází s novým nástrojem Co umím, který je určený rodičům i učitelům. Umožňuje zaznamenávat úspěchy dětí a mapovat rozvoj jejich kompetencí v různých oblastech.
  • Cena pro zástupce ředitelů škol. Nominujte kandidáty, kteří jsou podle vás důvěryhodní a na svém místě.
  • Hejného matematika v praxi. Podívejte se na video o tom, jak se pilotně ověřuje učebnice pro 6. třídy.
  • Další Škola All Inclusive. Vychází třetí číslo zpravodaje programu Varianty, které přináší například rozhovor s ombudsmankou Annou Šabatovou nebo příběh mongolského chlapce o jeho zkušenostech s českou školou.
  • Nemít školu nevadí. Nový zpravodaj Svoboda učení referuje o hamburské škole Neue Schule, která funguje na principech unschoolingu, či úspěšných mužích, kteří se ve škole nijak nevyznamenávali.
  • Rodiče nečekaní spojenci. Seminář Variant a EDUinu o spolupráci ve škole se koná 27. srpna v Praze.
  • Jak pracuje Extra třída v Deblíně. Podívejte se na krátké video ukazující, co zažili žáci při obcházení sousedů.
Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)
  • 29.7. Ahoj školo, sbohem přírodo?! (seminář G. Grüna o lesních družinách, Praha)
  • 4. – 8.8. East-West Conference on Mathematics Education (konference, Varšava)


Průvodce světem vzdělávání bEDUin vám přináší pravidelné týdenní přehledy nejzajímavějších událostí z oblasti vzdělávání. Přináší rychlý přehled s krátkým komentářem, který vás udrží v obraze. V případě, že jej chcete získávat každé pondělí do své e-mailové schránky, stačí vyplnit e-mailovou adresu v pravém sloupci webu EDUin.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.