Tomáš Feřtek odpovídá v anketě české školy na téma „stávka učitelů“: Doporučuji učitelům ve svém okolí, ať se ozvou.

čtvrtek 7. září 2017 ·

Školské odbory v úterý vyhlásily stávkovou pohotovost. Řada učitelů je ale k jejich akceschopnosti velmi skeptická. Česká škola proto učitelům i odborníkům poslala několik stručných otázek k případné stávce. Přinášíme odpovědi Tomáše Feřteka ze společnosti EDUin.

Tomáš Feřtek (eduin.cz)


- Myslíte si, že ke stávce nakonec dojde?


Spíše ne, předpokládám dohodu, že vláda něco přidá po novém roce a odbory se s tím spokojí. Což nepovažuji za dobré řešení.


  - Může být úspěšná?


Pokud by stávka byla důsledná a nesmlouvavá, pak ano, protože pak už by každému bylo jasné, že situace je vážná. A ona vážná je.


- Podporujete stávku kvůli platům?


Jednoznačně ano.


- Zúčastnil byste se?


Nejsem učitel, ale pokud bych byl, zúčastnil bych se. Tak alespoň doporučuji učitelům ve svém okolí, ať se ozvou.
V anketě odpovídali Josef Soukal, Jana Karvaiová, Veronika Valíková, Zdeněk Sotolář, Pravoslav Němeček, Lenka Dohnalová, Renata Schejbalová, Jaroslava Indrová a Václav Trojan

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.