Jana Karvaiová odpovídá v anketě České školy na téma „stávka učitelů“: Vše jsou jen plané proklamace

úterý 5. září 2017 ·

Školské odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost. Řada učitelů je ale k jejich akceschopnosti velmi skeptická. Česká škola proto učitelům i odborníkům poslala několik stručných otázek k případné stávce. Přinášíme odpovědi speciální pedagožky a mluvčí Učitelského profesního sdružení Jany Karvaiové.

Jana Karvaiová (linkedin.com)
- Myslíte si, že ke stávce nakonec dojde?


Pokud by byla organizována někým jiným než odbory, asi by k ní došlo. Odbory ztratily kredit a jiná organizace de facto stávkovat za platy nemůže ze zákona. Tudíž logika zní – nedojde.


- Může být úspěšná?


Jelikož jsou jednání o platech zcela záměrně posouvány tak, aby se „nic nestíhalo“, úspěšná by nebyla. Tento tlak měl nastat již na jaře, nejlépe loňského roku. Ti všichni, kteří se dnes zviditelňují v médiích to dělají ne pro učitele, ale pro svůj politický zisk. Ve skutečnosti pedagogové pro nikoho prioritou nejsou. Vše jsou jen plané proklamace.


- Podporujete stávku kvůli platům?


Stávku bych rozhodně podpořila.


- Zúčastnila byste se?


Ano, zatím jsem se účastnila všech stávek, i když jsme třeba na celé škole byly jen tři.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.