Školy se 1. února neotevřou více žákům než dosud, ani malotřídky

čtvrtek 28. ledna 2021 ·

Vzhledem k epidemiologické situaci se v provozu škol od 1. února nic nemění, informoval ministr školství Robert Plaga (za ANO) na twitteru během včerejšího jednání vlády. Nezačne tak ani výuka v malotřídkách, jak Plaga uvažoval. Dopoledne ministr ve Sněmovně uvedl, že návrat žáků do škol by měl přijít tehdy, až budou podmínky k jeho trvalému udržení. Do lavic se tak nyní nevrátí ani poslední ročníky, které podle expertů potřebují zpět nejnaléhavěji. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

5 komentářů:

MM řekl(a)...
28. ledna 2021 v 9:14  

Je to čím dál šílenější.
Pochopí vláda, že školy potřebují vědět, které ročníky nastoupí do škol, dříve než dva pracovní dny dopředu?
Až do včerejšího večera jsme byli podle všech prohlášení přesvědčeni, že určitě (!) nastoupí deváťáci i maturanti a jedná se o celém prvním stupni. Upravili jsme stálý rozvrh a změnili rozvrh distanční výuky. Pro desítky lidí několik hodin zbytečné práce.
Najednou nic. Pátý pes, ovšem ten starý, přestože všichni mluvili o novém. Hlavním problémem jsou sedačky ve skiareálech.
Už je nám jedno, kdo a kdy nastoupí, přežijeme cokoliv. Hlavně to potřebujeme vědět předem, pane ministře Plago a Blatný, pane premiére, chápete?

Anonymní řekl(a)...
28. ledna 2021 v 10:51  

Unknown

Máte pravdu, u nás se proto nespěchalo a nechalo se to až do definitivního rozhodnutí včera večer. Osobně jsem byl také přesvědčen o tom, že se to částečně otevře, ale potom jsem dospěl k závěru, že to opravdu není možné. Chaos v tom určitě je, to nemá cenu zakrývat. Vláda totiž vystupovala velmi optimisticky a sebevědomě ohledně očkování. To se fakticky zastavilo a vláda nestačí patřičně rychle reagovat. Jednoho by zajímalo, proč najednou všichni výrobci snížili výrobu vakcín? Že by to bylo kvůli britské, jihoafrické a brazilské mutaci? Obviňování vlády z toho, že není vakcína v celé EU není už vůbec férové. Obvinit lze takto pouze výrobce a k tomu už nikdo z opozice nenašel odvahu.

Ondřej Šteffl řekl(a)...
28. ledna 2021 v 13:23  

Sledujte virus, ne vládu. Ano alespoň ty, co sledují virus :-).

Jana Karvaiová řekl(a)...
28. ledna 2021 v 17:27  

No zaplať bůh. Tak ještě,kdyby se těm, co prezenčně učí dodali nějaké respirátory. 10 na podzim a te´d už prd. na specce děti bez roušek. Ale žiju, zatím.

Eva Adamová řekl(a)...
28. ledna 2021 v 19:21  

No vidíte, a my dostáváme deset respirátorů na týden.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.