Zavřené školy a žádná výuka. Ústecká učitelka češtiny proto začala pro žáky natáčet výuková videa

pondělí 23. března 2020 ·

Barbora Slámová z Ústí nad Labem učí český jazyk na základní škole děti ze 7. a 8. tříd. Aby její žáci nezapomněli, co ve škole probírají, rozhodla se před nedávnem založit profil cestina_na_pohodu, kde v současné době natáčí i výuková videa. „Chtěla jsem tím dětem v této nelehké situaci pomoct a zároveň uplatnit svoji tvůrčí touhu,“ řekla Slámová pro iROZHLAS.cz.
Slámová v rozhovoru také říká: 

Inspirovali mě k tomu moji žáci, protože od té doby, co jsem začala učit, zjistili, že mám instagram, a začali mi hromadně posílat žádosti o sledování na můj soukromý profil. Já jsem jim to samozřejmě nechtěla přijmout, ale zároveň jsem v tu dobu věděla, že oni na tom instagramu tráví spoustu času a chtěla jsem to otočit ve výhodu, že když už tam ten čas tráví, tak aby se tam něco nového dozvěděli, aby se tam něco naučili, případně zopakovali to, co už znají.


Celý rozhovor naleznete zde

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
23. března 2020 v 23:04  


V čem spočívá rozdíl mezi videem a frontální výukou?

Petr Portwyn řekl(a)...
24. března 2020 v 7:30  

Pan Nicka Pytlík
V pojmenování. Video je uvědomělé. Frontální výuka uvědomělá není.

Tajný Učitel řekl(a)...
24. března 2020 v 9:00  

Za korony aj frontál dobrý, hej.

Petr Portwyn řekl(a)...
24. března 2020 v 10:17  

Ale nesmí se mu říkat "frontál"! Teď je to "výuka online" a "motivační videa".

BP řekl(a)...
24. března 2020 v 14:02  

Aha, takže když se zadá samostudium, je to také frontál?

Nicka Pytlik řekl(a)...
25. března 2020 v 1:29  

Dřív bylo samostudium jednou z mála možností, jak se vymanit ze školního drilu a biflování nazpaměť.
V té dnešní překotně zavirované době je to jasný doklad učitelovy technologické neschopnosti!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.