Pranýř pro učitele. Německá AfD nabádá žáky k udavačství

pátek 12. října 2018 ·

Německá krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD) spustila webové stránky, na nichž mohou děti udat své učitele. A to v případě, že pedagogové během výuky vyjádří svůj politický názor. Podle strany toto opatření podpoří neutralitu vyučování, opozice to ale považuje za krok směrem k totalitnímu režimu. Informuje Deník.cz.


Koncept udavačství, které „Neutrální školy“ představují, připomíná mnohým Němcům období nacistické či komunistické vlády, upozorňuje zpravodajský web televizní stanice Deutsche Welle.

„Dá se očekávat, že strana, která se chce zbavit svých odpůrců, vytvoří platformu, jejímž úkolem je odsoudit lidi s odlišnými názory. Učitelé by se měli bát. Jedná se o děsivý vývoj událostí,“ cituje Deutsche Welle Ilku Hoffmannovou, členku představenstva Německé vzdělávací unie (GEW).


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.