EU peníze školám: Vyhláška č. 365/2010 Sb. o fondu kulturních a sociálních potřeb

čtvrtek 23. prosince 2010 ·

MŠMT upozorňuje, že s účinností od 1. 1. 2011 je v rámci OP VK uznatelným výdajem tvorba FKSP dle vyhlášky č. 365/2010 Sb. ve výši 1% z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů,


Vážení žadatelé/příjemci, vezměte prosím na vědomí vyhlášku č. 365/2010 Sb ., kterou se mění vyhláška č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů (dále jen vyhláška č. 365/2010 Sb.).

S účinnosti od 1. 1. 2011 je fond kulturních a sociálních potřeb (FKSP) tvořen ve výši 1 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů, popřípadě na mzdy a náhrady mzdy a odměny za pracovní pohotovost a dále na odměny a ostatní plnění za práci vykonávanou v rámci odborného výcviku na produktivních činnostech žákům učilišť.

Jelikož má zákonná norma vyšší právní sílu než Příručka pro žadatele resp. příjemce finanční podpory z OP VK, je s účinností od 1. 1. 2011 v rámci OP VK uznatelným výdajem tvorba FKSP dle vyhlášky č. 365/2010 Sb. ve výši 1% z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů, popřípadě na mzdy a náhrady mzdy a odměny za pracovní pohotovost a dále na odměny a ostatní plnění za práci vykonávanou v rámci odborného výcviku na produktivních činnostech žákům učilišť.

Příručka pro žadatele a Příručka pro příjemce bude ve smyslu vyhlášky č. 365/2010 Sb. změněna při další aktualizaci.

Děkujeme za pochopení.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.