OECD dnes zveřejnila Education at a Glance – studii, která porovnává vzdělávací systémy členských zemí

čtvrtek 15. září 2016 ·

Česká republika patří mezi 35 zeměmi OECD k těm, které dávají na vzdělávání nejmenší část svého hrubého domácího produktu. Podle posledních údajů dává Česko do vzdělávání 4%, zatímco průměr OECD je 5,2%. Zaostáváme zejména ve výdajích na primární a sekundární vzdělávání - tam jsme v rámci OECD na předposledním místě, hůř na tom je pouze Maďarsko.

Ministryně školství Kateřina Valachová ke studii v tiskové zprávě MŠMT říká:

„Jsem ráda, že mezi silné stránky českého školství patří vysoká míra zaměstnanosti osob s alespoň středoškolským vzděláním. Ve srovnání s ostatními zeměmi OECD se nám také daří zařazovat již dvouleté děti do předškolního vzdělávání, přičemž jen tři procenta předškoláků chodí do soukromých zařízení, průměr zemí OECD je vyšší, soukromé školky navštěvuje až 33 procent dětí.“

A k nedostatečnému financování školství dodává:

„Přestože jde o údaje z roku 2014, je nutné stále pracovat na změnách. Pro tento rok jsme vyjednali 14,5 miliardy víc do školského rozpočtu a v tomto trendu hodláme pokračovat.“

Celou publikaci naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.