Jak školy využijí peníze od města, rozhodnou žáci

sobota 2. června 2018 ·

V Mladé Boleslavi schválili navýšení rozpočtu základních škol celkem o 300 tisíc korun. „Jde o projekt participativního rozpočtování, což znamená, že do každé z našich základních škol pošleme 30 tisíc korun, a žáci sami rozhodnou, na co konkrétně by měly být peníze využity,“ vysvětlil pro Deník.cz primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.


Raduan Nwelatti (wikipedie.org)
Každé z dětí samo či ve skupinkách bude mít možnost navrhnout projekt, který se z těchto peněz zaplatí. Poté bude v rámci jednotlivých škol probíhat hlasování, z něhož vyjde vítězný projekt, který finanční podporu města získá.

„Cílem je naučit děti nejen projekt vymyslet a připravit, ale také ho co nejlépe odprezentovat a prosadit jeho realizaci. Samozřejmě to zasahuje i do oblasti finanční gramotnosti a samostatnosti, k níž tento projekt také děti vede,“ uvedl primátor Nwelati.

Krok radnice vítají i jednotlivé školy ve městě. „Je to výborný nápad a potřebná věc,“ zaznělo z 9. Základní školy Pastelka z úst ředitelky Ivy Kollinové. Na Pastelce celá záležitost probíhá prostřednictvím školního parlamentu. „Ten jednotlivé návrhy shromažďuje. Akce se mohou zúčastnit děti od šestých tříd výše,“ dodala ředitelka.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.