Vánoční manuál. Psycholožka radí, jak prožít klidné Vánoce v době pandemie

čtvrtek 24. prosince 2020 ·

"Vánoce jsou krásné, ale i velmi náročné období nejen v době pandemie. Každý máme představu o tom, jak bychom je chtěli strávit, a ne vždy se to daří. Letos to bude o to těžší, že se z opatrnosti možná neuvidíme se všemi našimi blízkými," říká pro online deník Aktuálně Kateřina Bohatá, vedoucí Linky seniorů. 


Kateřina Bohatá (elpida.cz)
"I osamělost je velmi těžká a pro někoho to mohou být svátky poslední. Je důležité o tom se svými blízkými mluvit a vyslechnout si jejich přání. Pokud vaše babička říká, jak moc důležité je pro ni o svátcích vidět vnoučata i přes všechna rizika a že si to tak přeje, respektujte její právo rozhodovat sama za sebe a zkuste zařídit setkání tak, aby bylo co nejbezpečnější," vysvětluje psycholožka Kateřina Bohatá. 

Také je možné zorganizovat méně rizikové setkání venku, uspořádat vánoční rodinnou procházku do lesa či se projít po vánočně vyzdobeném náměstí. A pro ty, co nakonec zůstanou o vánočních svátcích sami, slouží nepřetržitě například Linka seniorů. "Bude k dispozici všem, kteří to o Vánocích budou potřebovat. Zavolání může ulevit od pocitu smutku z osamění i podpořit, pokud na nás na Vánoce dolehne tíha nedávno prožité ztráty blízkého člověka," říká její vedoucí.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Zkušený učitel řekl(a)...
24. prosince 2020 v 12:06  

Rodiče, babičky, dědečci - pozor na vánoční trestní sazby:

1) Slibovat, že přijde Ježíšek - šíření poplašné zprávy (2 roky natvrdo)
2) Když nebudeš poslouchat, nedostaneš nic - vydírání (6 měsíce až 4 roky)
3) Když budeš hodný, Ježíšek ti přinese … - podplácení (sazba až 2 roky)
4) Lití olova - činnost, která může způsobit újmu na zdraví (odnětí svobody až na 1 rok)
5) Otevření dopisu pro Ježíška - porušení listovního tajemství (až 2 roky vazby)
6) Když vydržíš až do večera nepapat, uvidíš zlaté prasátko - zanedbání povinné péče (sociálka na krku)

rváčkazvesela řekl(a)...
26. prosince 2020 v 23:25  

Ještě že ty psycholožky máme. Jinak bychom byli zcela ztraceni.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.