Asistenti pedagoga handicapovaným žákům zůstanou. Ministerstvo ze škrtů vycouvalo

pondělí 7. prosince 2020 ·

Až 20 tisícům dětí hrozilo, že přijdou o asistenty, kteří jim ve školách pomáhají s učením. Ministerstvo školství v září připravilo novelu, která je odebírala dětem s tělesným postižením, závažnými vadami řeči a specifickými poruchami učení. Po velké vlně kritiky ale svůj názor změnilo a zatím se rozhodlo je dětem ponechat. Upravenou vyhlášku schválenou vedením ministerstva školství mají Hospodářské noviny k dispozici. 


Ministerstvo školství chtělo ušetřit peníze, podle odborníků však na zcela nesprávném místě. „Umíme posoudit, v jakých případech žák asistenta potřebuje a kdy je to zbytečné,“ hájí své zaměstnance Pavla Kubíčková z Asociace pracovníků pedagogicko-psychologických poraden. Situace jednotlivých dětí bývá hodně specifická. „Mám v péči tři děti, kterým to ve škole výborně jde, ale potřebují, aby jim někdo přečetl zadání. Nedává smysl, aby mi někdo zakazoval jim asistenta dát,“ vysvětluje Kubíčková. Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
7. prosince 2020 v 13:07  

Skvělá zpráva, ale MŠMT zároveň navrhlo škrtnout v rozpočtu na rok 2021 částku 1,2 miliardy korun právě na asistenty pedagoga... Zpětně navýšit ji mohou už jen poslanci.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.