V karanténě s trýznitelem. Během pandemie vzrostlo domácí násilí na dětech

pondělí 9. listopadu 2020 ·

Frustrace, nejistota, ztráta zaměstnání nebo eskalace už nalomených vztahů. To je jen několik příkladů příčin, které mohou v rodinách aktuálně uzavřených doma kvůli opatřením proti šíření koronaviru vést až k násilnému chování. Jak ukazují statistiky, během jarního lockdownu se tento negativní důsledek izolace potvrdil. Nyní se organizace pracující s dětmi obávají, že může počet případů opět růst. Reportáž přináší iDNES. 


Jak ukazují závěry výzkumu Fakulty humanitních studií Karlovy univerzity a Sociologického ústavu Akademie věd ČR, ve spojitosti s pandemií covid-19 vzrostl v Česku počet případů domácího násilí o 30 procent. 

Přímými účastníky rodinných konfliktů bývají velmi často právě děti, které nyní, v době distanční výuky, nemají, kam se z nevlídného domova uchýlit. Prožitá traumata se pak podle odborníků mohou odrazit nejen na psychickém stavu dětí, jejich vztazích a školní úspěšnosti, ale mohou výrazně ovlivnit i jejich budoucnost a zdraví. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.