Zavřené školy? V řadě zemí se nejmenší žáci učí dál

středa 28. října 2020 ·

Zatímco některé země kvůli epidemii koronaviru zavírají školy, jiné se snaží, aby se alespoň nejmladší ročníky dál učily a nemuseli s nimi rodiče zůstávat doma. K úplnému uzavření škol přistoupil v rámci lockdownu Izrael, jemuž drastická opatření podle všeho pomohla. Země tak nyní může přistupovat k rozvolňování restrikcí a žáci 1. až 4. tříd by se od listopadu měli vrátit do školních lavic. Informuje server Novinky. 


Od 19. října jsou na dva týdny uzavřeny školy v Severním Irsku, v celé Velké Británii se ale školy zatím zavírat nebudou. 

Také Slovensko se pod dojmem špatných čísel s novými případy rozhodlo zavřít školy až do 27. listopadu. Opatření se nicméně netýká první stupně základních škol, jeslí ani školek. 

Nejmenší děti (1. až 3. ročník) mohou chodit do škol i v sousedním Polsku, kde jinak byla rovněž zavedena distanční výuka. V Itálii je distanční výuka rovněž zavedena, nicméně až od druhého stupně výše. 


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. října 2020 v 9:40  

A někteří se ze situace v Izraeli nechtějí a nechtějí poučit. A to tam počty nakažených nikdy nedosahovaly takových hrozivých čísel. V Izraeli se to rozjelo přes školy.

Ivo řekl(a)...
29. října 2020 v 13:41  

... a ty školy ihned jako první zavřeli. Česká salámová metoda bude mít za následek konečný lockdown s odsunem cca 2 měsíců s následně mnohonásobnou škodou ve všech ohledech včetně zbytečných obětí COVID19. Volební preference a mamon jsou přece přednější!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.