Online debata, 1. října: Jak učit v nejisté době?

čtvrtek 1. října 2020 ·

Kulatý stůl se uskuteční ve čtvrtek 1. října od 15 do 17 hodin online. Panelisté budou hledat odpovědi mimo jiné na tyto aktuální otázky:Co jsou aktuálně největší zdroje nejistoty pro školy a ředitele? Jaké jsou základní podmínky k tomu, aby učitel/rodič/žák nejistotu zvládali? Jaké oblasti vzdělávání je potřeba organizovat jinak než dříve? Jak najít správnou hranici mezi tím, co je nutné omezit, a tím, co je potřeba umožnit? Jaká rizika současné nejistoty přinášejí? Kdo nese za rizika odpovědnost? Podaří se oproti jarnímu období pandemie v případě distanční výuky opravdu snížit nerovnosti v přístupu ke vzdělání? Co je potřeba řešit na úrovni školy a co na úrovni systému? 
Účast na diskuzi, kterou bude moderovat programový ředitel EDUin Miroslav Hřebecký, přislíbili: 

Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora 
Jaroslav Faltýn, ředitel odboru základního vzdělávání MŠMT
František Halada, člen Rady Asociace ředitelů ZŠ 
Zdeňka Jágrová, ředitelka Hygienické stanice hl. m. Prahy 
Klára Koubská, ředitelka ZŠ SMART, Roudnice nad Labem 
Kateřina Schejbalová, ředitelka ZŠ Strančice 
Zdeňka Trestová, Ministerstvo zdravotnictví 


Více informací, včetně odkazu na stream, kde je možné diskusi sledovat, naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.