Renata Schejbalová: Při pohledu na počty nakažených nevěřím, že školy budou zavřené jen 14 dnů

čtvrtek 1. října 2020 ·

Krátkodobé uzavření škol nevadí. Všechno se dá přežít. Ale při pohledu na počty nakažených nevěřím, že to bude jen na 14 dnů. Tak se vyjádřila v rozhovoru pro Právo ředitelka pražského Gymnázia Nad Štolou Renata Schejbalová. 


Renata Schejbalová (repro ČT)
V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi: 

Zaznívalo hodně stížností na výuku v rouškách. Není to i úleva, učit na dálku bez roušek? 

To rozhodně ne. Výuka na dálku není prostě plnohodnotná výuka. Nevidíte na ty děti, nevíte, jak reagují. I v těch rouškách je to lepší ve třídě. 

Původně se naznačovalo, že prváci budou moci do školy dál chodit, ale teď už o tom nebyla řeč…

Protože to byl nesmysl. Asi to bylo spíš myšleno pro studenty prvních ročníků vysokých škol, protože ti by měli teprve teď v říjnu nastoupit. Ale naši prváci už tam měsíc jsou, jsou aklimatizovaní, poznali učitele, spolužáky, tak nevidím důvod. 

Co maturanti – jak ti podmínky zvládají? 

Tam je to nejhorší, protože už minulý rok neměli skoro půl roku pořádnou výuku. Ti by měli mít možnost nějaké konzultace. Uvidíme. Celý rozhovor naleznete v Právu

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
2. října 2020 v 22:01  

No já především při pohledu na vysoké počty nakažených učitelů nevěřím nízkým počtům nakažených žáků.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.