Distanční výuka může být i přes poštu. Škola ji nemusí vždycky vést online

sobota 15. srpna 2020 ·

Novela školského zákona, která zavádí povinnou distanční výuku v době krize, míří v pondělí na vládu. Dokument ale přesně neříká, jak má distanční výuka vypadat. Forma bude záviset na školách samotných a neznamená nutně výuku online na počítačích a po internetu. Reportáž přináší iDNES. „Já ten odstavec chápu tak, že pokud škola nedokáže zajistit, aby všechny děti měly odpovídající vybavení, bude muset v tomto směru přizpůsobit své nároky,“ říká Michal Černý, předseda Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ v Praze. Pokud si škola podle něj neporadí jinak, vylepí třeba úkoly pro žáky na dveře. I to se jako distanční výuka může počítat.

Z mnoha škol totiž zaznívají hlasy, že zapojit všechny děti bez dostatečné techniky zcela jistě nedovedou. „Jsme schopni zajistit výuku na dálku pro žáky, kteří mají techniku a kteří o to mají zájem,“ říká Ivana Rejzková, ředitelka ZŠ Okružní ve Zlíně... 

Podoba distanční výuky tak může ve výsledku vypadat skutečně různě podle toho, jak je škola vybavená či z jakých ekonomických poměrů děti pocházejí. To ostatně připouští i ministerstvo. „Nejde o to říct školám ‚všichni budete učit jednotným způsobem‘, ale umožnit jim vzdálený způsob vzdělávání v případě nouzového stavu či mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví,“ vysvětluje pro MF DNES ministr školství Robert Plaga (ANO).


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.