Šedo: Školy mohou epidemii zhoršit

pátek 14. srpna 2020 ·

Epidemie je živý proces, její logika není v našich rukou. Na ministerstvu nebudu nový Prymula, ta práce je boj, zavání to masochismem, ale jít do toho jsem vnímal jako závazek, říká Aleksi Šedo, lékař, biochemik a děkan 1. LF UK, který bude od září působit jako náměstek ministra zdravotnictví. Začátek školy sleduji s respektem, opatření se tam těžko dodržují, je to velmi choulostivá věc, dodává v rozhovoru pro DVTV.


Rozhovor ke stažení naleznete zde

7 komentářů:

laimes řekl(a)...
14. srpna 2020 v 13:09  

pro ty co stále nepochopili: prostě si to musíme "přebolet"

Ivo řekl(a)...
14. srpna 2020 v 18:45  

... na plicním ventilátoru...

Anonymní řekl(a)...
14. srpna 2020 v 19:17  

Ke zhoršení situace dozajista dojde, o tom není třeba vůbec pochybovat. Zatím bylo nakaženo zhruba 325 kantorů. Zda někdo z nich zemřel, nelze dohledat. Ve zdravotnictví jde zhruba o číslo 4,5 větší. A to lékaři dodržují všechna možná opatření od roušek a respirátorů až po speciální obleky a zacházení s nakaženými. V podstatě jde o dávku koronaviru, kterou učitelé od žáků dostanou. Při vyšší kapénkové náloži hrozí těžší forma. Proto mají své opodstatnění roušky a respirátory pro žáky a učitele. Tak jako nyní v některých spolkových zemích v Německu. Nechtějme dohonit Izrael,USA,... za každou cenu.

Ivo řekl(a)...
14. srpna 2020 v 19:47  

Podívejte se na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=brSRKEAGFyw

Ivo řekl(a)...
14. srpna 2020 v 19:49  

Jakpak by se Vám asi učilo v roušce při úvazku 25/týdně? Plus supl za ty "odpadlé koronavirem"

Anonymní řekl(a)...
14. srpna 2020 v 20:26  

Ivo

Úplně normálně, rouška ani respirátor nevadí.Takto jsem učil v červnu. Kdo chce žít, tak překoná jakoukoliv překážku. A jak si prevenci představujete Vy?

Ivo řekl(a)...
15. srpna 2020 v 11:32  

Unknown, asi jste bez handicapu, možná míň jak 40 let. Znám spoustu lidí a učitelů v okolí, které rouška doslova "dusí". Jedině štít je možné řešení. Když budete mít respirační problém, můžete překonávat sám sebe, otázkou je, jak dlouho to vydržíte...I V TOMTO PŘÍPADĚ PLATÍ TVRZENÍ, ŽE SYTÝ HLADOVÉMU NEVĚŘÍ!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.