Šmejdi mají nový trik. Podezřelé "kurzy finanční gramotnosti" teď ohlídá nový registr

středa 15. července 2020 ·

Zájemci přijdou na seriózně vypadající bezplatný kurz finanční gramotnosti, za pár hodin odcházejí poučeni o své "lehkovážnosti" a obtěžkáni smlouvami na pojištění, o jejichž existenci dosud ani netušili. Právě takové metody využívají některé společnosti nabízející finanční poradenství. "Lov naivních" jim má nyní ztížit Národní registr pro finanční vzdělávání, který vzniká na ministerstvu financí. Reportáž přináší online deník Aktuálně.Podobné kurzy totiž mohou mít pochybnou kvalitu a různé společnosti skrze ně často nevybíravě nabízejí finanční produkty. Na nevalnou kvalitu některých dosud dostupných programů finančního vzdělávání upozorňuje i ředitel Finanční poradny při finanční tísni David Šmejkal. "V ČR dosud chyběl přehled o projektech finančního vzdělávání, které by splňovaly kritéria nezávislosti a objektivnosti a zároveň nebyly na hony cítit propagací," řekl Šmejkal.

Schválené projekty v registru mají různou podobu, jedná se například o vzdělávací aplikace či weby nebo o výukové programy či poradenství. "Z toho vyplývají i obdobně pestré možnosti doručování těchto finančně vzdělávacích projektů jejich příjemcům, kterými nejčastěji budou žáci a studenti základních a středních škol a další prioritní cílové skupiny, na které se ministerstvo financí chce pro příští období zaměřit. Mezi ty patří příjemci dávek v hmotné nouzi, nezaměstnaní a senioři," popsal mluvčí ministerstva financí Tomáš Weiss.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.