Děti mívají jen slabé příznaky nebo nemají vůbec žádné. Nebezpečí ale tkví v tom, že i člověk bez příznaků může být infekční. Má se za to, že děti představují skryté riziko pro své prarodiče, ale i pro společnost, která se potýká s epidemií. Agentura AFP v úterý informovala o překvapivém závěru francouzské studie, která to celé zpochybňuje. Francouzští lékaři zkoumali případ devítiletého chlapce, který se nakazil od jednoho z prvních tzv. superpřenašečů. Než se u chlapce prokázal koronavirus, setkal se s více než 170 lidmi. Teď ale odborníci přišli na to, že nikoho z nich nenakazil. Informuje online deník Aktuálně.
Britská University College London vydala už na začátku dubna studii, podle které má zavírání škol jen malý účinek na zpomalení šíření nového koronaviru. Její autoři ale zkoumali data z minulých epidemií jiných druhů koronaviru, jako například epidemie SARS před sedmnácti lety. O novém koronaviru se toho stále ví relativně málo. Přenášení dětmi je jednou z největších neznámých.
"Lepší pochopení toho, kdo je zodpovědný za šíření nemoci a kdy, je velmi důležitým kusem skládačky a my tomu stále dostatečně nerozumíme. Pořád slýchám o nákaze bez příznaků, ale nemám skutečnou představu o tom, jak důležitá v šíření je," cituje britský deník The Guardian virologa Jonathana Balla z Nottinghamské univerzity.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat