Ministerstva: Návrh změn v inkluzi odporuje závazkům ČR

pátek 7. prosince 2018 ·

Ministerstvo školství předložilo do připomínkového řízení novelu vyhlášky o společném vzdělávání. Podle ministerstev zahraničí a spravedlnosti nejsou možná některé navrhované změny v souladu s mezinárodními úmluvami. Odporují zřejmě i rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. Ministerstva také požadují, aby MŠMT odstoupilo od záměru omezit současný počet asistentů pedagoga ve třídách a umožnit otevření škol pro lehce mentálně postižené i dětem bez tohoto druhu handicapu. Informuje ČTK.

Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde
Aktuální diskusi k tématu naleznete zde, zde, zde a zde

4 komentářů:

Ivo Mádr řekl(a)...
7. prosince 2018 v 7:34  

"Návrh rovněž vypouští článek o přednostním vzdělávání dětí v běžných školách. "

Aktivistům by neškodilo se podívat třeba do opěvovaného Finska. Tam se škola může rozhodnout o přijetí.
„Záleží na každé škole, zejména na jejím řediteli, aby ve spolupráci s týmem welfare rozhodl, jestli se může daný žák vzdělávat v místní škole.“

Radek Sárközi řekl(a)...
7. prosince 2018 v 8:47  

Vyhláška rozhodně není v rozporu s mezinárodními úmluvami ani rozsudkem D.H. Když dojdou argumenty, tak se vyhrožuje vždy tímhle...

Jana Maříková řekl(a)...
7. prosince 2018 v 12:09  

Kterým závazkům? Chtělo by to upřesnit.

Radek Sárközi řekl(a)...
9. prosince 2018 v 23:19  

Reakce Pedagogické komory samozřejmě na webu Česká škola nevyšla...

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/vytky-k-navrhu-novely-o-inkluzi-se-nezakladaji-na-pravde_505985.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.