Přibývá záškoláků, děti selhávají, inkluze nefunguje, tlačí ji neziskovky, říká Jiří Pilař

pondělí 3. prosince 2018 ·

Retardovanému dítěti, které vzdělávání nechápe, nepomůže ani deset asistentů, rozboří hodinu, je neúspěšné a neučí se, pak chodí po ulicích a páchá trestnou činnost, kritizuje Jiří Pilař z Asociace speciálních pedagogů. Ministerstvo školství podle něj vehnalo učitele do předem prohrané bitvy. Spoustu učitelů nezvládá už děti v první a druhé třídě, metodici, kteří inkluzi chystali, vůbec nebyli v praxi, říká Pilař. Ministerstvo školství prý podléhá tlaku neziskových organizací. Ty chtějí realizovat inkluzi šmahem a hned, dodává. Rozhovor přináší DVTV.
Rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

Ivo Mádr řekl(a)...
3. prosince 2018 16:38  

S tímto se dá souhlasit, protože je to každodenní realita. Politici, různí teoretici, "odborníci na vzdělání" z řad neziskovek jsou naprosto odtrženi od běžného života. Oponenti jsou okamžitě označováni za xenofoby, rasisty, odpůrce demokracie, které je třeba okamžitě odstranit ze školství.

Radek Sárközi řekl(a)...
3. prosince 2018 22:56  

Institut pro sociální inkluzi dá něco na svůj Facebook a redaktor se na to ptá hosta? :-oČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.