On-line seminář 28.11.: Rozvíjení digitální gramotnosti nejen v češtině

úterý 27. listopadu 2018 ·

Informační technologie a český jazyk – lze tyto dva předměty spojit do jednoho fungujícího celku? Odpověď nabízí lektorka Ludmila Kovaříková, učitelka českého jazyka na 2. stupni ZŠ a členka GEG (Google Education Group) ČR.


Cíle setkání:

• Seznámit pedagogy s dokumenty, ze kterých je možné vycházet a stanovit teoretický základ pro rozvoj digitální gramotnosti.
• Posoudit změnu výuky českého jazyka a literatury v 21. století (pravopis, textové editory, e-knihy, audioknihy, autentické psaní, psaní poznámek…) a nově vzniklé nároky na znalosti a dovednosti učitelů (typografie, copywriting, OCR, znalost formátů e-knih…).
• Představit učitelům ZŠ některé z tipů na rozvoj digitální gramotnosti v různých oblastech českého jazyka (nahrávání audia, práce s Wikipedií, tvůrčí psaní na blogy, hry a hraní v češtině…)
• Diskutovat o možnostech jednotlivých nástrojů v různých částech hodiny.
• Promýšlet rozvoj vlastních digitálních kompetencí.

Setkání je určeno:

• učitelům prvního i druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, kteří by ve své výuce rádi přispívali k rozvoji digitální gramotnosti;
• vedení škol, které se soustředí na rozvoj školy v oblasti digitální gramotnosti;
• asistentům pedagoga;
• rodičům v domácím vzdělávání.

Setkání se uskuteční ve středu 28. 11. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.