„O mediálním vzdělávání se v poslední době mluví a píše čím dál častěji. A zaznívá přitom mnohé. Například, že to je politické školení mužstva, vymývání mozků, nemístné tahání politiky do škol, šíření jediné správné ideologie atd. Nic z uvedeného neplatí. Autoři podobných výroků šíří zcela zkreslené představy, ať už to dělají úmyslně, nebo z neznalosti,“ říká Karel Strachota v souvislosti se zahájením druhého ročníku Týdnů mediálního vzdělávání.
![]() |
Karel Strachota (jsns.cz) |
Na nejméně sto šesti základních a středních školách, které se zatím do projektu přihlásily, budou po dobu příštích šesti týdnů promítány dokumentární filmy s mediálně-vzdělávací tematikou, proběhnou debaty studentů s novináři a mediálními odborníky, školy se také mají možnost zúčastnit workshopů nabízených partnerskými organizacemi nebo exkurzí do redakcí. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů po celé České republice.
Letošní motto „O pravdu?“ připomíná důležitost rozlišování pravdivých a důvěryhodných informací v době, kdy se na sociálních sítích rychle šíří značné množství nepravdivých zpráv.
Další informace naleznete zde
1 komentářů:
Letošní motto „O pravdu?“ připomíná důležitost rozlišování pravdivých a důvěryhodných
o tomhle není mediální výchova
Okomentovat