Ředitelé a učitelé mohou do 6. května vyplňovat dotazník o názorech na demokratické postupy ve škole

neděle 29. dubna 2018 ·

Dotazníky jsou zahájením tříleté kampaně Free to Speak, Safe to Learn – Democratic Schools for All. Tato kampaň chce zdůraznit závazek členských států Rady Evropy k demokratickým hodnotám a zásadám v životě a kultuře. Vzhledem k tomu, že demokratické hodnoty a zásady lidských práv jsou v Evropě stále více zpochybňovány, je velmi důležité zdůrazňovat inspirující práci učitelů, studentů a rodičů, stejně jako každodenně rozvíjet demokratickou praxi ve školách.


Tříletá kampaň „Free to Speak, Safe to Learn“ – Democratic Schools for All bude představena v listopadu 2018 na zahajovací konferenci v Oslu. V současné době je kampaň ve své přípravné fázi, jejíž součástí je sběr informací prostřednictvím dotazníků. Dotazníky je potřeba vyplnit v online prostředí na níže uvedených odkazech v angličtině nebo francouzštině do 6. května.

Na základě obdržených reakcí od respondentů skupina odborníků z Rady Evropy bude upřesňovat kritéria pro demokratické školy i témata pro kampaň. Také bude vybráno několik dobrých příkladů demokratických postupů a demokratické praxe ve školách – zástupci těchto škol (1 učitel, 3 studenti a ředitel/ka školy) budou pozváni na zahajovací konferenci v Oslu, aby svůj projekt představili.

Další informace naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
30. dubna 2018 v 9:03  

Dle mého názoru je to jen další zdůvodnění projektů z EU. Ožehavým otázkám se dotazník vyhýbá.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.