Rozhovor Britských listů: Jací jsou dnes gymnaziální studenti?

středa 22. června 2016 ·

V tomto Rozhovoru Britských listů hovoří Jan Čulík se středoškolským učitelem Jakubem Žytkem o dnešních středoškolských studentech a o tom, jak dnes probíhá vyučování na gymnáziích. Rozhovor se vysílá na RegionalniTelevize.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 17. června 2016.8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
22. června 2016 1:35  

o tom, jak dnes probíhá vyučování na gymnáziích

Kterých? Konkrétně, prosím...

vy je nudíte nějakýma kecama...
vy je tam mučíte nějakým historickým mluvením...
vnucujete generaci, která nemá zkušenost mluveným slovem


Potěšující je, že čulíkové vědí o těch pavrpointech, fenoménu moderní pedagogiky.

A jací jsou tedy dnešní gymnazisté?
Prý ruzní.
Tak to tedy za našich let nebývalo. Kam ten svět spěje.
Příště by mohlo být téma, kterak gymnaziální spratek vyroste v šéredaktora čulíkova střihu.

krtek řekl(a)...
22. června 2016 5:17  

Je to zvláštní, když ten rozhovor nakonec víc vypovídá o Čulíkovi než o současném školství. Můj závěr z pana učitele - když se něco "objevuje" společně s žáky, mají šanci se z toho naučit nejvíc. Ale to v podstatě není nic nového. A ona ta slavná Khanova škola v podstatě není nic jiného než jeden ze způsobů výkladu.

Ygrain řekl(a)...
22. června 2016 15:47  

Milý pane Čulíku, že jste se nahrkal na test bez toho, abyste se obtěžoval porozumět souvislostem, je čistě váš problém. My, co jsme se snažili věcem rozumět, si z nich pamatujeme hodně i po letech nepoužívání.

Jinými slovy, klasická ukázka ignoranta, který teď dělá, jaký je borec a jak to bylo všechno na ***, páč on to přece nepotřebuje.

CatCatherine25 řekl(a)...
22. června 2016 18:15  

Pan Čulík nerozumí pedagogice ani psychologii, ač se vydává za experta na všechno.Je to učitel angličtiny, tu si asi nabifloval.

Leo K řekl(a)...
22. června 2016 21:57  

To CatCatherine: Jenom oprava. Ne angličtiny, ale Bohemistiky. C to obnáší v praxi - nevím.

CatCatherine25 řekl(a)...
22. června 2016 22:57  

No, ano, je obojí, vystudoval na FFUK obor angličtina - čeština.

Nicka Pytlik řekl(a)...
22. června 2016 23:44  

Vystudovat se dá, zdá se, kdeco leckýms.
Pak mi ovšem verbání projev čulíků připadá, jako kdyby pytlici strkali hřebíky do zásuvky.

Marie Maruška řekl(a)...
23. června 2016 14:21  

Hmmm, jak tak koukám na diskuzi, hejtující "červnoví učitelé".... Výuku pana Žytka žáci gymnázia v Arabské oceňují a to je podle mého poselství toho rozhovoru. Já se raduji, další dobrý učitel, o kterém se mluví! Jupí, jupí, jupí!!!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.