Večerní Host Radiožurnálu: Adam Škapa z Gymnázia Arabská v Praze

pondělí 18. dubna 2016 ·

O svých studentech a školních projektech mluví Adam Škapa z Gymnázia Arabská v Praze. Čím ho studenti nejvíc překvapili? Proč ho baví učit a je něco, za co by ministerstvu školství dal pětku? Moderuje Zuzana Burešová.
Názory Adama Škapy jsem publikovali i v článku Debata s argumentačními fauly.


2 komentářů:

Romana Howe řekl(a)...
18. dubna 2016 v 12:20  

Velmi zajímavé, lidské - zvláště ten konec: nepřeceňovat známky, mít ve studenty důvěru, pak se jejich motivace zvyšuje. Ano, také uplatňuji takový přístup a funguje to. Alespoň mně a panu Adamovi Škapovi. Děkuji.

Nicka Pytlik řekl(a)...
18. dubna 2016 v 15:06  

mít ve studenty důvěru

A mají ji oni ve Vás? Už Vám žáci prozradili, v čem by se chtěli zkompetentnit především?
Tedy, pokud jste se jich už konečně zeptala.
A jak bojujete za zrušení klasifikace? Chtělo by se to nějak vzepřít, či co. Což třeba začít klasifikací 'výborně' pro všechny. To musí zabrat. Děti se přestanou bát té buzerace, a školu i učitele si zamilují.
Překrásný jarní den všem, kterým to funguje.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.