Přečtěte si: 20 způsobů využití tabletu ve výuce

pátek 25. března 2016 ·

Deník The Guardian přináší seznam dvaceti tipů pro učitele na využití tabletů ve výuce. Některé aplikace a funkce jsou placené, jiné lze získat zdarma a všechny jde využít k oživení výuky.


 1. Využívejte virtuální 360° prohlídky a prozkoumejte tak zahraniční místa nebo třeba podmořské vraky. 
 2. Foťte a natáčejte kreativně, a to výsledky vědeckých pokusů stejně jako třídní uměleckou show. Aplikace umožňují videa stříhat, přidávat filtry nebo popisky. 
 3. Skládejte vlastní muziku, existuje velké množství aplikací podle věku dětí nebo třeba konkrétních hudebních nástrojů. 
 4. Nahrávejte muziku nebo jiné audio (třeba rádiové show), aplikace umožní je dál upravovat. 
 5. Používejte propracované a interaktivní poznámky s videi, webovými odkazy nebo fotkami v rámci aplikací. Zpracovat tak lze terénní výlet i referát o historických událostech. 
 6. Využívejte tabletové verze her. Populární AngryBirds lze využít k matematice, odhalovat a ověřovat s nimi fyzikální zákony, psát o nich povídky nebo je zpracovat výtvarně. 
 7. Přeneste digitální obsah do reálného světa, pomocí aplikace můžete promítat grafy nebo jiný obsah na plakáty, dveře a další objekty. 
 8. Pište třídní blog, tabletová aplikace usnadní jeho tvorbu i sdílení mezi spolužáky. 
 9. Otestujte žáky pomocí hlasového vyhledávače. Žáci mohou soutěžit o nejrychlejší odpověď nebo si kontrolovat vlastní odpovědi při opakování. 
 10. Poznávejte svět a krajinu prostřednictvím internetových map s 3D pohledy, fotografiemi nebo odkazy. 
 11. Zpestřete čtení aplikacemi s funkcemi předčítání nebo interaktivním čtením. 
 12. Studujte noční oblohu, aplikace ukáží souhvězdí i ve dne. 
 13. Poslouchejte zahraniční rádia. 
 14. Vytvořte si moderní úložiště studijních dokumentů, aplikace pomůže třídit, učitel je může lehce spravovat a updatovat a přehled o učivu mohou mít i rodiče. 
 15. Využijte webkameru s online připojením pro pozorování růstu třídního záhonku nebo třeba pro kontakt s partnerskou zahraniční školou. 
 16. Natočte si vlastní video, aplikace pomohou s dlouhodobějšími projekty nebo ozvučením. 
 17. Vytvořte vlastní komiks nebo knížku. 
 18. Tvořte 3D modely z fotek objektů, resp. nechte je vytvořit aplikaci. 
 19. Překládejte slova a fráze do jakéhokoli jazyka. 
 20. Zvládněte základ programování zábavnou formou.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.