Celé generaci dětí budou chybět zážitky z pohybu, přibude úrazů, varuje Matoulek

neděle 29. listopadu 2020 ·

Děti mají jen krátké období, kdy si spojují fyzickou námahu s příjemným zážitkem. A když je z pohybu vyřadíme, budou se na to v dospělosti těžko rozpomínat. Tělocvik je potřeba, říká obezitolog Martin Matoulek, spoluautor výzvy Lékařské komise ČOV vládě. V pohybu trávíme stále méně času a mění se nám poměry svalu a tuku. Platí ale, že typ fit-fat má lepší prognózu než unfit-unfat, dodává v rozhovoru pro DVTV.


Celý rozhovor naleznete zde

6 komentářů:

rváčkazvesela řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 12:51  

Těch úrazů (pokud učitel nevyřadil nebo silně neomezil a nepřizpůsobil gymnastiku) stejně přibývalo.
A kde je zodpovědnost rodičů? Vždyť ti mají nyní děti stále ve své gesci. Stejně se vše děje JEN S JEJICH SOUHLASEM i v dobách normálních. Stát je dobrý na to, aby dal dítěti BEZPLATNĚ vzdělání ale rodiče si dělají co chtějí - tedy v oblasti pohybové hygieny dítěte nic(omluva výjimkám)
No, ona to nějaká neziskovka zvládne dohnat.

rváčkazvesela řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 12:56  

Proč testovat učitele, když dospělý dítě neohrozí? Vůbec to nedává smysl!

rváčkazvesela řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 12:56  

omluva, záměna článku...

h.o.p. řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 15:48  

Nějak nechápu, proč už se do toho tahají neziskovky. Asi podle přísloví: Stokrát nic umořilo osla.

rváčkazvesela řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 18:33  

Neziskovky se tahají samy od sebe a do všeho...přece, aby byla "zaměstnanost"

Tomáš Barták řekl(a)...
30. listopadu 2020 v 13:35  

Pokud někomu chybí zážitky z pohybu, má možnost to napravit. Pohybem. Nic jiného není. Hotovo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.