Učitelé o testování: Hezké, že si nás všimli. Kdy ale budeme učit normálně?

neděle 29. listopadu 2020 ·

„Od té doby, co se začaly otevírat školy, se na mě obracelo mnoho ředitelů a učitelů z celé republiky a ptali se, proč nejsou pedagogové testováni. Zvlášť starší učitelé a ti, kteří mají nějaké zdravotní problémy, měli obavy a cítili, že nejsou chráněni,“ říká předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý v reportáž Seznam Zprávy. 


Michal Černý (repro Seznam)
Důležitý je tak podle něj plán plošného testování pro učitele nejen ze zdravotního, ale i z psychologického hlediska. „Hodně lidí ve školství to vnímalo tak, že se na ně zapomíná. Ocení to tak nejen proto, že to bude svým způsobem ochrana zdraví, ale také, že si učitelů konečně někdo všiml,“ dodává Černý s tím, že by se sám otestovat nechal a jako ředitel Masarykovy základní školy v pražských Klánovicích by to doporučil i svému pedagogickému sboru. 

Na testování ale není mezi učiteli jednotný pohled. Například předseda Unie školských asociací CZESHA Jiří Zajíček v něm nevidí příliš smysl. „Osobně v tom nevidím žádné velké pozitivum ani přínos. Samozřejmě nejsem epidemiolog, ale nevím, v čem pomůže plošné testování učitelů. Pokud někdo onemocní, zůstane doma a dál do školy nechodí. Že by mezi učiteli, kteří třeba u nás na škole mají věkový průměr přes 50 let, byl někdo bezpříznakový, je málo pravděpodobné,“ říká Zajíček. 

Na rozdíl od plošného testování by Zajíčka jako ředitele pražské Masarykovy střední školy chemické především zajímala odpověď na jinou otázku. „Ptám se, kdy se vrátíme do školy a budeme moct normálně učit,“ neví stále předseda CZESHA. 


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Nowak řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 15:29  

„Ptám se, kdy se vrátíme do školy a budeme moct normálně učit,“ neví stále předseda CZESHA.
On to holt neví nikdo. A poku vláda pustí žáky do škol, ta nikdo neví, jestli je za 2 týdny zas nevyžene. Přijde po Vánocích 3. vlna? Znám jednoho věštce - stačí zaplatit a budete mít jasno.

fandamoudry řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 17:54  

Klid a normální život nastane až tehdy, když se každý rok nechá proti SARS-CoV-2 naočkovat aspoň 75% populace. A nesmí nám do toho skočit třeba nová varianta ptačí chřipky. Má tento stát, EU,...dostatek vakcín?

Tomáš Barták řekl(a)...
29. listopadu 2020 v 21:48  

Také jsem učitel. Ale neblázněte. Buďme rádi, že jsme se dopracovali až sem.

MG řekl(a)...
30. listopadu 2020 v 5:58  

Učitelé ŕíkají? Ŕíká několik ředitelů...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.