Akademie věd nabízí unikátní stáže pro středoškoláky

pátek 6. listopadu 2020 ·

Akademie věd ČR právě nyní vyzývá středoškoláky, kteří chtějí zažít něco nového, aby se přihlásili na odborné stáže. Vědkyně a vědci z Akademie věd ČR si pro středoškoláky připravili zajímavá témata, od antropologie, přes biologii, robotiku, historii až po zoologii. Už na střední škole tak studenti mají jedinečnou příležitost poznat, jak se dělá věda a jaký výzkum v Akademii věd ČR v současnosti probíhá. 

    

Buď hrdinou své doby! zve středoškoláky webová stránka Otevřená věda, kde si zájemci mohou od 1. do 30. listopadu vybírat, kterou stáž by si chtěli v příštím roce vyzkoušet. Znáte středoškoláka, kterého baví biologie, chemie, fyzika nebo třeba technika? Své téma si v Otevřené vědě najdou i nadšenci do historie, filozofie nebo sociologie. Přihlašování probíhá pouze v průběhu listopadu, a to prostřednictvím webového portálu Otevřené věda. Stačí si vybrat téma, vyplnit přihlášku a připojit motivační dopis. 

Vědci si následně vybírají nejvhodnějšího kandidáta pro svou stáž. Student ji pak může absolvovat sám nebo spolu s dalšími dvěma kolegy v rámci malého vědeckého týmu. Stáže startují v lednu 2021 a trvají po celý rok včetně prázdnin. Středoškoláci mají unikátní příležitost osobně poznat nejen samotné vědce, ale také laboratoře, knihovny, dostanou se k zajímavým odborným materiálům a získají jedinečnou praxi. Absolventi Otevřené vědy, kterou Akademie věd ČR pořádá již 15 let, často vzpomínají, jak jim tato zkušenost pomohla ujasnit si nejen jakou vysokou školu chtějí studovat, ale také se na tu vysněnou dostat. 


Další informace naleznete zde a zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.