Španělsko zploštilo křivku. Na rozdíl od Česka začalo školní rok v rouškách

pondělí 19. října 2020 ·

Dramaticky se zvyšující počty nakažených dostaly Českou republiku na první místo v žebříčku evropských zemí s nejvyšším počtem nakažených. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je Česko nejhorší ze zemí Evropské unie, kterou bylo dlouhou dobu Španělsko. Mezi oběma státy byl vidět rozdíl k přístupu k druhé vlně například na školách. Informuje server Novinky. 


Školy se otevřely začátkem září jak ve Španělsku, tak v Česku, opatření se ale zásadně lišila. Ve španělských školách museli mít studenti, kterým bylo více než šest let, při výuce nasazenou roušku. Počet žáků ve třídách se omezil a studenti byli rozděleni do skupin tak, aby se mezi sebou nepotkávali. Samozřejmostí pak byly lavice vzdálené 1,5 metru od sebe. 

Nic z toho česká vláda pro školy nenařídila. Ministerstvo školství sice původně předpokládalo plošné zavedení roušek v prostorách školy, rozhodlo tak nakonec až 18. září. K omezení počtu žáků v jedné skupině nikdy nedošlo. 


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.