Černý: Odpor proti rouškám ve školách výrazně opadl

čtvrtek 10. září 2020 ·

„Teď když všichni vidí, jak ty počty nakažených rychle rostou, tak počet lidí nadávajících na roušky a další opatření se dramaticky snížil. Ubývá rodičů i škol, které by to bagatelizovaly. Gró rodičů to chápe. V Praze a středních Čechách to je patrné, jednou se to asi dotkne každé školy,“ říká šéf Asociace ředitelů ZŠ a ředitel ZŠ Masarykova v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo.Michal Černý (repro DVTV)
V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi:

Co se stane, když odpadnou učitelé do karantény? 

To byl problém hlavně v přípravném týdnu. Nyní tento problém už nebude, protože odpadnou s učitelem i žáci. Pak je ještě možnost oslovit ministerstvo školství. Pokud mi odpadnou jen učitelé a ne žáci, tak pošlu mail na ministerstvo školství s žádostí o uzavření školy a ministerstvo vyhoví. Ředitel pak za těchto podmínek může uzavřít školu nebo třídu.

Jak situaci berou děti? 

Některým je to jedno, ale u části vidíme, že je skutečně vystresovaná.Celý rozhovor naleznete v Právu

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.