Čelíme druhé vlně, řekl Prymula. Přibude těžkých případů. Učitelé by měli mít respirátory, žáci roušky i ve třídě

neděle 13. září 2020 ·

V Česku je druhá vlna koronavirové epidemie. Za 14 dnů až tři týdny může být stejně vysoký počet hospitalizovaných jako na jaře, řekl v Otázkách Václava Moravce epidemiolog Roman Prymula. „Pokud by u nás epidemie pokračovala takto explozivně, můžeme dojít na hranici kapacity lůžkového systému,“ řekl Prymula. Informuje iDNES.Roman Prymula (mzcr.cz)
Současná nařízení jsou podle Prymuly snad dostatečná k oploštění křivky, klíčová je ale osobní zodpovědnost lidí a nošení roušek. Pokud by se to za zhruba tři týdny nepovedlo, mohla by se v nemocnicích znovu otevřít i covidová oddělení, řekl dále Prymula. Lidé by se alespoň měsíc měli vyhnout oslavám, aby se rostoucí křivku nakažených podařilo snížit. K poklesu ale podle něj navzdory současným opatřením nedojde.

Třeba zavírání základních škol nyní není podle Prymuly na místě. Vhodné by ale bylo, aby učitelé dostali respirátory FFP2, děti zase měly i ve třídě roušky. Dále by se podle epidemiologa mohl stanovit maximální limit pro pořádání hromadných akcí.Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Ivo řekl(a)...
13. září 2020 v 19:01  

Když jsem přesně toto psal koncem srpna na těchto vláknech, tak mě pan Komárek mazal všechny mé příspěvky.
TAK, A TEĎ TADY MÁTE DRUHÝ IZRAEL!

Michal Komárek řekl(a)...
13. září 2020 v 19:13  

Ivo,

rozhodně jsem nesmazal žádný Váš příspěvek, který obsahoval argumenty, fakta, zajímavé informace. Nějakou poplašnou nedoloženou zprávu, která nebyla ani zdaleka "přesně toto", možná ano :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.