Petr Honzejk: Vojtěch, lehni! Roušky nebudou! Češi se už nemůžou spolehnout na nic, co z vlády vypadne

pátek 21. srpna 2020 ·

„Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připomíná zhruba od dubna výrazem smutného bernardýna. Poté co ho ve středu odpoledne (po kolikáté už?) seřval premiér Andrej Babiš, se ale propadl ještě o stupeň hlouběji. Na tiskové konferenci vyhlížel jako týraný baset. Musel oznámit, že jeho původní rozhodnutí zavést od 1. září roušky ve všech uzavřených veřejných prostorách neplatí. Roušky nebudou povinné ani ve školách, ani v obchodech, ani u kadeřníka, ani v restauracích,“ píše Petr Honzejk pro Hospodářské noviny.Petr Honzejk (twitter.com)
Honzejk také píše: 

Je nejvýš pravděpodobné, že Vojtěchova opatření Babiš na začátku týdne odkýval. Zdravotní záležitosti si hlídá, nakonec se sám ustanovil šéfem chytré karantény. Není myslitelné, že "nevěděl" a "byl šokován". Prostě počkal, co na znovuzavedení roušek ve školách veřejnost, a pak Vojtěcha potopil jako neschopného ňoumu. Sebe může dál prezentovat jako osvíceného vladaře, který rozhoduje správně, ač mu to jeho dvořané kazí. Je to trapné, je to průhledné, čouhá z toho nekompetence. Ale může mu to nakonec v očích některých voličů, poptávajících silnou ruku, ještě pomoci.

Češi už v každém případě vědí, že se nemohou spolehnout vlastně na nic, co z vlády vypadne.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.