Jaroslav Mašek: 20 věcí, které udělejte pro lepší školní rok 2020/2021

čtvrtek 27. srpna 2020 ·

Co udělat pro to, aby se nám nový školní rok vydařil? A tím nám myslím nejen učitele, ale též žáky a jejich rodiče a samozřejmě také vedení školy. Na tuto otázku jsem během léta hledal odpověď a nakonec dal dohromady celkem 20 činností, které by měli učitelé udělat.S učiteli a vedením školy 

1. Společně plánujte strategii online vzdělávání pro hybridní i distanční výuku. 2. Používejte jednotný ekosystém školního vzdělávacího prostředí.
3. Učte společně, ne sami.
4. Sdílejte své zkušenosti z výuky.
5. Zkoušejte nové věci s použitím technologií.

Se svými žáky 

1. Komunikujte spolu také online.
2. Dávejte si pravidelnou zpětnou vazbu.
3. Vymyslete a realizujte školní projekty.
4. Pořádejte společné třídní neformální akce.
5. Poznejte se vzájemně také ve virtuálním světě.

S rodiči... 

Sami pro sebe... Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Petr Portwyn řekl(a)...
27. srpna 2020 v 14:00  

Vážený pane Mašku,
s žáky i s rodiči komunikuji elektronickou cestou už léta. Na Facebooku/Twitteru/Tik Toku/Instagramu ani o nedělích se s nimi ale družit nebudu, mám taky právo na trochu soukromí a volného času. Už takhle dělám o dost víc, než standardních 8 hodin denně. Na 24/7 to rozšiřovat nehodlám.

Pokud to baví Vás, přeji Vám hodně zdaru.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.