Odbory asi odsouhlasí navýšení platů učitelů o 9 procent

středa 26. srpna 2020 ·

Zástupci školských odborů zřejmě budou souhlasit s devítiprocentním navýšením platů učitelů v příštím roce, jak ho avizoval ministr školství Robert Plaga (ANO). Podle šéfa školských odborů Františka Dobšíka by to mělo stačit na vládou slíbený nárůst učitelských výdělků v průměru na zhruba 47.000 Kč hrubého měsíčně. Nepedagogům ve školství by podle něj měly platy vzrůst o deset procent místo avizovaných sedmi. Záležet ale bude na informacích o platech za první pololetí tohoto roku, které by měly být k dispozici v září, řekl Dobšík ČTK. Jednat by o tom měla školská tripartita v pátek.
Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Ivo řekl(a)...
26. srpna 2020 v 20:44  

Proč šíříte nepravdy a štvete veřejnost proti učitelům? Proč to pořád děláte???

Michal Komárek řekl(a)...
26. srpna 2020 v 20:55  

Ivo

Kromě toho výkřiku, nebyl by nějaký argument, nějaké zpřesnění?

Jaké nepravdy, kdo štve veřejnost proti učitelům, jak?...

Ivo řekl(a)...
27. srpna 2020 v 6:00  

Zveřejněte platné tabulky tarifů a inzeráty:
začíná se na 30 ti brutto,
končí na cca 40 ti brutto
medián je 35 brutto.
Ty "nadtarify" nedostane v podstatě nikdo...
Asi pan prezident měl pravdu, když říkal o novinářích takové nepěkné věci...

TADY MÁTE JEDEN KONKRÉTNÍ VÝKŘIK:
https://cz.indeed.com/U%C4%8Ditel-jobs
25 BRUTTO PLNÝ ÚVAZEK - PANE JO TO JE TĚCH 47,5 TIS!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.