"Tiše se modlíme, aby do škol nastoupilo méně než polovina dětí". Některé školy rodičům radí, aby děti nechali doma

pátek 15. května 2020 ·

O obavách ředitelů z toho, jak zvládnou částečné otevření škol, mluvil včera v Událostech komentářích ČT šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý. Problémů podle něj nebude málo: někde budou chybět vyučující – na jeho škole patří do rizikové skupiny přibližně třetina učitelů – jinde mohou mít školy problém najít učebny pro nejvýš patnáctičlenné skupiny žáků. Pocity ředitelů shrnul takto: „Tiše se modlíme, aby dětí nastoupilo méně než polovina.“
Černý v pořadu také připustil, že z organizačního hlediska by pro školy bylo lepší, aby rodiče děti nechali doma a že některé školy to rosičům dokonce říkají. „Ale neměli bychom to rodičům takto říkat. Měli bychom se snažit, abychom všechno zvládli. Ale budu upřímný – bude to hodně obtížně,“ dodal Černý.


Záznam pořadu naleznete zde (téma "Školství" od 27:30)

7 komentářů:

laimes řekl(a)...
15. května 2020 v 10:02  

JEST SKVĚLÉ, ŽE SE DO ŠKOL ZASE VRÁTILA VÍRA,PO LETECH ATHEISMU A BEZBŘEHÉHO MARXISMU SE VŠE VRACÍ DO SPRÁVNÝCH KOLEJÍ

Anonymní řekl(a)...
15. května 2020 v 10:10  

laimes

Vy žijete?

Eva Adamová řekl(a)...
15. května 2020 v 10:12  

Ne, pane Černý, nesouhlasím, měli bychom rodičům jasně říct, jak to celé bude vypadat, a vysvětlit jim, že to pro děti nebude nic příjemného.

Anonymní řekl(a)...
15. května 2020 v 10:19  

Eva Adamová

Nezastávám se pana Michala Černého, ale on jako ředitel to opravdu nemůže takto říci. On jen naznačil.

Eva Adamová řekl(a)...
15. května 2020 v 10:25  

A já zase netvrdím, že to má říkat rodičům na plnou hubu.

rváčkazvesela řekl(a)...
16. května 2020 v 16:27  

Paní Adamová, kdybyste byla učitelkou, věděla byste, že teď se už na plnou hubu nic neříká!
Ministr mluví a nic neříká...to je taky normální.
Já teď už jen uvažuji, proč bychom nemohli stávkovat právě teď. Řízení žádné, ochrana žádná, manuál je "rada paní z pavlače"....
Proč to snášíme?

rváčkazvesela řekl(a)...
16. května 2020 v 16:30  

...špatně jsem načetla text:?
No, mohli bychom konečně začít říkat věci i na plnou hubu - tedy říkat co si myslíme dle selského rozumu...ne podle sluníčkového, já jsme pro:-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.