Školy nejsou připraveny na návrat deváťáků. Chybí jim informace

čtvrtek 30. dubna 2020 ·

Návrh ministra Plagy na možný dřívější návrat deváťáků do lavic zástupce škol zaskočil. Podle Asociace ředitelů základních škol na to nejsou zařízení připravena. „Zřejmě pan ministr reagoval na nějaké podněty, nevíme odkud, ale rozhodně na to v tuto chvíli připraveni nejsme. My jsme počítali s tím 25. květnem, že budeme otvírat školy,“ uvedl pro ČTK předseda asociace Michal Černý.Plaga prý se zástupci asociace o této možnosti nejednal. Podle Černého záleží na tom, jakým způsobem by návrat deváťáků probíhal. Některé školy si totiž už začaly promýšlet, jak budou po 25. květnu fungovat a otázkou je, zda nebudou muset celý tento systém teď měnit. „Pokud by měly přijít celé třídy deváťáků do školy, tak by to mohl být problém třeba i v tom, že jsme s učebnami počítali pro malé děti, které mají přijít od 25. května v malých skupinkách,“ řekl předseda Asociace ředitelů základních škol. 


Zprávu ČTK naleznete zde 
Zprávu iDNES naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.