MŠMT: Mýty kolem maturit a otevírání škol

čtvrtek 30. dubna 2020 ·

Ministerstvo školství zaregistrovalo, že se po sociálních sítích šíří několik mýtů, které se týkají škol a zejména pak maturitních zkoušek. Vyjádření MŠMT k mýtu „Docházkou do školy se páchá trestný čin“: Postupné uvolňování přítomnosti ve školách bude zabezpečeno rozhodnutím vlády podle krizového zákona a případně po skončení nouzového stavu mimořádnými opatřeními ministerstva zdravotnictví. Před každou vlnou uvolnění opatření dojde k přijetí rozhodnutí, kterým se vymezí, jací žáci mohou do škol docházet a v jakém režimu.Vyjádření MŠMT k mýtu „Maturity se mohou konat 21 dní po umožnění osobní přítomnosti VŠECH žáků ve školách“:

Speciální zákon k letošním maturitním zkouškám obecně stanoví, že se konají nejdříve 21 dní po obnovení osobní přítomnosti žáků ve středních školách. Cílem tohoto období je zejména intenzivní příprava na zkoušky. Zákonnou podmínkou není přítomnost všech žáků ve středních školách. V tomto případě je důležité naplnit záměr, aby se žáci v posledních ročnících mohli připravovat na zkoušky ve školách.


Zdroj: MŠMT

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
30. dubna 2020 v 17:50  

První pravidlo je na světě: Podle vlády roušky fungují všude kromě mateřských škol... :-(

"K dětem do dvou let, které již výjimku měly, nyní přibydou i děti starších dvou let a mladších sedmi let, a to při pobytu v mateřské škole nebo v prostorách, kde se provozuje dětská skupina - a to vnitřních i vnějších prostorách."

https://tn.nova.cz/clanek/dalsi-lide-se-budou-moct-nadechnout-bez-rousek-komu-vlada-udelila-vyjimku.html

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.