ČŠI: Elektronické zjišťování – fungování mateřských škol v době pandemie

pátek 1. května 2020 ·

V úterý 28. dubna 2020 zahájila Česká školní inspekce elektronické zjišťování směřované ke všem mateřským školám zapsaným do školského rejstříku. Jeho cílem je zjistit, jakým způsobem fungovaly mateřské školy v období od 11. 3. 2020 do 30. 4. 2020, tedy během mimořádné situace spojené s pandemií COVID-19. Zjišťované informace se týkají zejména délky případného omezení provozu či uzavření škol a výhledů na znovuotevření mateřských škol, organizace vzdělávání v době uzavření nebo omezení provozu, komunikace škol se zákonnými zástupci dětí včetně případných dílčích vzdělávacích aktivit pro děti, se zvláštním důrazem na potřeby dětí v posledním roce předškolního vzdělávání.Záměrem je také získat příklady inspirativní praxe, které by mohly ostatním mateřským školám v celkovém zvyšování kvality předškolního vzdělávání napomoci. Elektronický formulář je obsahově sestaven tak, aby ředitel školy nepotřeboval pro jeho vyplnění žádné další konzultace. Se zjištěnými informacemi bude Česká školní inspekce dále analyticky pracovat a budou také předány Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy k přijetí vhodných opatření k budoucí podpoře práce mateřských škol. Elektronické zjišťování bude ukončeno v úterý 5. května 2020.Zdroj: ČŠI

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.