ÚSTR: Lekce pro distanční výuku a on-line seminář k využití HistoryLab

čtvrtek 19. března 2020 ·

„Vzhledem k současnému uzavření škol a přesunu výuky na distanční metody nabízíme veškeré své výukové materiály online. Najdete je na webu Dejepis21 v sekci Soudobé dějiny online. Aktuálně přidáváme na této stránce několik výukových jednotek připravených pro distanční výuku. Jde o lekce sestavené z řady našich pomůcek, které byly již vyzkoušeny ve školách. Upravili jsme je tak, aby je bylo možné využít bez větší přípravy učitelů či žáků k výuce na dálku,“ uvádějí autoři na webu Dějepis21.
Pro distanční výuku je z našich pomůcek nejlépe připravený HistoryLab - webová aplikace pro práci s prameny a k rozvoji historického myšlení žáků. Historylab umožňuje jednoduše sdílet výsledky žákovské práce a učiteli dává možnost poskytovat žákům zpětnou vazbu na jejich práci. Tento systém je k dispozici všem uživatelům zdarma a byl v posledních letech vyzkoušen na několika desítkách škol též jako prostředí pro plnění domácích úkolů.

Na pátek 20. března jsme připravili seminář formou živého vysílání, v němž Kamil Činátl představí způsoby, jak HistoryLab využít. Seminář bude možné sledovat od 10 do 11 hodin zdeDalší informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.